Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 21.06.2021, 09:36
75-lecie powstania Ludowych Zespołów Sportowych
W sobotę, 12 czerwca, w Centrum Kultury i Filmu odbyła się uroczysta gala z okazji 75 rocznicy powstania zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Spotkanie było okazją do przypomnienia działalności klubów LZS na terenie powiatu suskiego oraz odznaczenia osób, które przyczyniły się do ich rozwoju.

Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Alojzy Szczęśniak w trakcie okolicznościowego przemówienia podkreślił, że oceniając dotychczasowe dokonania należy obiektywnie ocenić nie tylko to, co w sporcie ludowym działo się w ciągu ostatnich lat, ale także to, co wydarzyło się w przeszłości. Przyznał, że jest to trudne i odpowiedzialne zadanie, gdyż dokonania wielu osób, całej rzeszy działaczy i zawodników, nie zawsze są i były spisywane i pozostają w pamięci nielicznych osób, którzy jeszcze żyją. Z satysfakcją zauważył, że rozwój sportu jest jednym z kluczowych zadań, na które nacisk położyły samorządy w powiecie suskim, a których celem było podnoszenie jakości życia. – Turnieje Orlików, młodych piłkarzy, sportowe wakacje i szereg innych imprez o charakterze lokalnym pokazują, że młodzież i starsi chcą naprawdę z tego korzystać. Na terenie całego powiatu widać starania samorządów i ogniw LZS, aby wszyscy mieszkańcy mogli korzystać z jak najbardziej rozmaitych ofert sportowo-rekreacyjnych poprzez organizację zajęć pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży – mówił Alojzy Szczęśniak. Dodał, że w ostatnich latach znaczna część środków unijnych jest wykorzystywana na rozwój infrastruktury sportowej, a samorządy przeznaczają na ten cel 1-2 proc. środków budżetowych. Przewodniczący PS LZS poprosił o uczczenie minutą ciszy pamięć działaczy, którzy w ostatnim pięcioleciu odeszli do wieczności. W tym okresie środowisko LZS straciło Józefa Biedrawę (byłego prezesa Tempo Białka), Józefa Steczka (byłego prezesa Jałowca Stryszawa) i Edwarda Gigonia, który przez ponad pół wieku był prezesem Naroża Juszczyn.

Burmistrz Miasta Stanisław Lichosyt pogratulował prezesom i zawodnikom zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych sukcesów sportowych i organizacyjnych. Życzył im zarazem dużo zdrowia i wytrwałości, a działaczom, aby w ślad za nimi szły młode pokolenia, by w przyszłości miał ich kto zastąpić.

Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Burmistrz Stanisław Lichosyt wraz ze Starostą Suskim Józefem Bałosem zostali odznaczeni najwyższym w hierarchii odznaczeń LZS odznaką zasłużony działacz LZS, a także otrzymali okolicznościowy medal wybity z okazji jubileuszu 75-lecia LZS. Takie same medale przyznano także prezesom wszystkich klubów LZS działających na terenie powiatu suskiego – Pawłowi Adamkowi (Technik Sucha Beskidzka), Krzysztofowi Chorążemu Lachy Lachowice, Arturowi Elżbieciakowi (Tarnawianka Tarnawa Dolna), Krzysztofowi Ćwiertni (Żuraw Krzeszów), Tadeuszowi Gaurze (LKS Bieńkówka), Jackowi Gibasowi (Strzelec Budzów), Marcinowi Głucowi (Błyskawica Marcówka), Konradowi Grzeli (Jałowiec Stryszawa), Zenonowi Jancarzowi (Świt Osielec), Grzegorzowi Józefowskiemu (Garbarz Zembrzyce), Jackowi Puzikowi (Tempo Białka), Krzysztofowi Sarnie (Naroże Juszczyn), Łukaszowi Stopce (BCS Zawoja), Eugeniuszowi Surmiakowi (Grom Grzechynia) i Piotrowi Wajsmanowi (Huragan Skawica).

źródło: UM Sucha Beskidzka / Wojciech Ciomborowski

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image