Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.08.2016, 17:59
Paweł Franczak wygrał wyścig kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”
W sobotę odbył się 18 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”. Całe podium zajęli polscy kolarze.
Tradycyjnie wyścig został poprzedzony odprawą techniczną i prezentacją wszystkich ekip. W samo południe sygnał do startu dał burmistrz miasta Stanisław Lichosyt.

Na 165,5 km trasę wyścigu wyruszyło 145 cyklistów. Tegoroczna trasa przebiegała ulicami Suchej Beskidzkiej oraz przez sąsiednie miejscowości: Zembrzyce, Tarnawę Dolną i Górną, Śleszowice, Krzeszów, Kuków i Stryszawę.

Po nieco ponad czterogodzinnej walce, na mecie w Suchej Beskidzkiej zjawiła się 88 grupa kolarzy. Najszybciej z peletonu finiszował Paweł Franczak (Verva Activejet Team), który okazał się lepszy od Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji) i Artura Detko (Domin Sport).