Dodano dnia 12.10.2017, 10:03
V SUSKI TURNIEJ BOCCI
Stowarzyszenie Zintegrowani-Niepokonani serdecznie zaprasza na V SUSKI TURNIEJ BOCCI, który w najbliższą sobotę 14 października odbędzie się w Suchej Beskidzkiej.
Turniej odbędzie się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Płk.Tadeusza Semika. Początek o godzinie 10:00.


BOCCIA – dyscyplina sportu niepełnosprawnych i jednocześnie ciekawa gra integracyjna o prostych i precyzyjnych zasadach.


Jej pierwowzorem jest włoska gra Bocce (znana również we Francji pod nazwą Boule lub Petanque). Wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji i rozwija kreatywność. Wymaga planowania taktyki gry i przewidywania strategii przeciwników. W boccię gra się na boisku o wymiarach 12,5 m x 6 m. Sprzętem są lekkie niewielkie bile skórzane lub z tworzywa, wypełnione specjalnym granulatem, w trzech kolorach. Przeciwnicy grają bilami czerwonymi i niebieskimi, starając się umieścić ich jak najwięcej w pobliżu jednej bili białej, zwanej „Jack”.

Boccia nie stawia graczom ani barier sprawnościowych - kategoria „open” zaprasza bardzo różnorodnych zawodników. Boccia jest niezwykle popularna, również w Polsce. A w okolicy Suchej Beskidzkiej? Owszem! Tutaj gra się w boccię już od ponad pięciu lat.

Powstałe w 2012 r. Stowarzyszenie „Zintegrowani-Niepokonani” skupia osoby niepełnosprawne z naszego powiatu, regularnie trenujące boccię pod okiem wykwalifikowanego instruktora i sędziego tej gry.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image