Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 25.05.2021, 16:21
W Zawoi złodzieje próbowali okraść dom metodą „na śpiocha”

Działają pod osłoną nocy. W czasie naszego snu wchodzą do niezamkniętego domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty. To sposób działania, określany metodą „ na śpiocha”. Ostatnio suska Policja odnotowała przypadek usiłowania tego typu kradzieży.

23 maja około godz. 2 w Zawoi, nieznani sprawcy usiłowali dokonać kradzieży metodą „na śpiocha”. Osoby te weszły na teren posesji, a następnie do otwartego domu, gdzie wykorzystując sen domowników dokonali penetracji pomieszczeń mieszkalnych oraz stojących przed domem, również niezamkniętych samochodów. Złodzieje przygotowali sobie do wyniesienia sprzęty na ogólną wartość kilku tysięcy złotych, jednak nie zdołali niczego zabrać, gdyż zostali spłoszeni przez domowników. 
Policja ustala sprawców.

Jak nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa? 
Włamywacze dostają się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien lub drzwi balkonowych. W okresie letnim, z uwagi na wysokie temperatury, większość okien i drzwi balkonowych jest uchylona, co ułatwia im wejście do naszego domu. Sprawcy z reguły działają między godz. 2 a 5 w nocy - w porze najmocniejszego snu mieszkańców.

Co możemy zrobić, aby utrudnić działanie włamywaczowi?
- zawsze zamykaj drzwi i zabezpiecz okna oraz wejścia balkonowe tak, aby nie dało się ich  otworzyć z zewnątrz,
- nigdy nie powierzaj kluczy osobom obcym, mało znanym, uświadom swoje dzieci, aby również nikomu nie udostępniały kluczy do mieszkania,
- jeżeli zauważysz podejrzane osoby w twoim otoczeniu poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policji pod nr 112,
- po wejściu do domu zamknij za sobą drzwi i nigdy nie zostawiaj dokumentów i kluczy w przedpokoju,
- zamontuj system alarmowy, który w znacznym stopniu zniechęci rabusia do działania,
- jeżeli posiadasz cenne przedmioty np. dzieła sztuki oznakuj je w dyskretnym miejscu, gdyż w przypadku utraty będzie łatwiej je zidentyfikować,
- jeżeli posiadasz psa, zwracaj uwagę na zachowanie swojego czworonogiego przyjaciela – jego nerwowe zachowanie może sygnalizować, że dzieje się coś niebezpiecznego.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image