Z OSTATNIEJ CHWILI
Środy z KSeF – bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców w Suchej Beskidzkiej / 65-latek z powiatu suskiego o krok od utraty oszczędności – oszuści podszyli się pod bank ! / Wypadek w masywie Babiej Góry – turysta śmigłowcem trafił do szpitala / W najbliższy weekend pośpimy godzinę dłużej - zmiana czasu na zimowy / Druhny z OSP Maków Dolny podbijają 'Wieżowiec 2025'! / Seniorzy z powiatu suskiego z furą medali na Spartakiadzie w Krakowie / Pomoc dla Mileny. Lokalna firma przekazuje swoje usługi na licytację / Młodzi wojownicy z Bystrej Podhalańskiej i Osielca rozpoczęli sezon z medalami! / Policja przypomina: jazda 'na czołgistę', to nieodpowiedzialne i bardzo niebezpieczne zachowanie / Nowy repertuar kina w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej! Jesienne premiery, klasyka i maratony filmowe / Utrudnienia na drodze krajowej nr 28 – potrącenie rowerzysty / Sprawdź gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Za nami zakończenie sezonu z Moto Szroty Sucha Beskidzka-Wadowice / Druhowie z OSP Juszczyn Polany okazali bohaterstwo na autostradzie A4.
Dodano dnia 28.02.2017, 14:22
IV Suski Turniej Seido Karate dzieci i młodzieży

Po raz czwarty w Suchej Beskidzkiej odbył się Turniej Seido Karate skierowany do dzieci i młodzieży. W wydarzeniu zorganizowanym przez Beskidzki Klub Karate Seido Dojo Sucha Beskidzka, kierowany przez Sensei Piotra Michulec i Senpai Pawła Michulec, udział wzięło aż 190 młodych zawodników.

Turniej rozpoczęto od konkurencji kata, w której dzieci i młodzież prezentowali sekwencje technik ręcznych i nożnych. Sędziowie oceniali prawidłowość wykonania technik zawartych w kata, skupienie, wykonany okrzyk przez zawodnika oraz dynamikę.

Po zakończeniu konkurencji kata rozpoczęły się konkurencje kumite – walki. W konkurencji kumite odbyło się 11 kategorii. Chłopcy i dziewczęta startowali w osobnych kategoriach wg wieku i wg wagi.

Podczas zawodów rewelacyjnie spisali się zawodnicy reprezentujący Beskidzki Klub Karate z Suchej Beskidzkiej. Łącznie we wszystkich kategoriach zdobyli aż osiem medali, w tym dwa złote przypadły w udziale Jakubowi Semikowi, który okazał się bezkonkurencyjny w obu kategoriach, oraz dwa srebrne (Dagmara Głuc, Mikołaj Bogdanik) i cztery brązowe (Filip Rymarczyk, Tomasz Bartyzel, Katarzyna Michulec, Oliwia Kęsicka).

Trening karate dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami. W przypadku dzieci, na ciosy karate kładziony jest mniejszy nacisk niż w przypadku nauki karate dla dorosłych. Dzieci trenujące karate uczą się panować nad swoimi emocjami. Ta sztuka walki uczy ich ponadto cierpliwości i opanowania. Zauważono, że dzieci uprawiające karate mają lepszą koncentrację uwagi i łatwiej przyswajają wiedzę szkolną.

Wyniki:




Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na facebooku




Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.