Dodano dnia 08.08.2017, 12:40
Pełen sukces Podbabiogórskiego Rajdu Rowerowego i Biegu Ulicznego

Organizatorzy zeszło weekendowego Podbabiogórskiego Rajdu Rowerowego i Biegu Ulicznego w Lachowicach mają powody do zadowolenia. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, a licznie zgromadzeni kibice głośno wspierali swoich faworytów. Do tego liczne atrakcje i rewelacyjna pogoda sprawiły, że wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Wystrzałem z armaty zasygnalizowano start zarówno kolarzom jak i biegaczom. Rewelacyjna pogoda sprawiła, że w zawodach wzięło udział aż 385 zawodników co jest absolutnym rekordem tego wydarzenia. W ubiegłym roku na starcie zameldowało się 260 uczestników, a już wtedy był to świetny wynik. Z pewnością zachętą były również nagrody, które organizatorzy przygotowali dla tych, którzy dotrą do mety. Osoby, które nie startowały w zawodach mogły wziąć udział w loterii fantowej, w której do wylosowania były również cenne przedmioty. Po skończonych zawodach najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni i pozostałych atrakcji, a wszystkim przygrywała Kapela spod Babiej Góry.

Najmłodsi, wzorem lat ubiegłych, rywalizowali na krótkim odcinku wyznaczonym na boisku sportowym za szkołą. Starszych kolarzy podzielono natomiast wedle wieku. Na dystansie 5 km pierwsze miejsce zdobył Benedykt Długosz z Suchej Beskidzkiej startujący w barwach klubu Sokół Kęty z wynikiem 8 minut 34 sek. Tuż za nim na metę dojechał Brajan Świder z klubu Head Team Luboń Skomielna Biała z czasem 8 min. 39 sek. Trzecie miejsce wywalczył Patryk Lis z Zawoi osiągając czas 8:50 sek.

Wśród dziewczynek na tym dystansie w kategorii K najszybciej do mety dojechała Monika Pająk z Makowa Podhalańskiego z czasem 10 min. 37 sek., a druga Julia Maciążka z Zembrzyc. Jak trzecia do mety dotarła Roksana Czernecka z Lachowic.

Na dystansie 10 km, który prowadził z Lachowic do Stryszawy przez Kuków w kategorii OPEN najszybszy okazał się Bartosz Smyrak z Zawoi. Wyprzedził on o dokładnie sekundę Dawida Czyszczonia Kojszówki, który tym samym zajął drugie miejsce. Mateusz Maciążka z Zembrzyc był trzeci na mecie. Pozostałe wyniki znajdziecie tutaj http://www.pomiar-czasu.pl/wyniki2.php?nr=z170805Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image