Dodano dnia 05.06.2019, 21:04
Awans stał się faktem… Błyskawica Marcówka w A-klasie!
Dariusz Klimasara nie rzuca słów na wiatr i jak zapowiadał - tak też uczynił. Jasny plan, oczywisty cel, a na końcu feta - stały się faktem. Błyskawicę Marcówka od przyszłego sezonu oglądać będziemy w A-klasie, w której poprzednio występowali w sezonie 2013/14
Ostatnie dwa sezony w Marcówce pozostawiły spory niedosyt gdyż do przeskoczenia o klasę wyżej brakowało bardzo niewiele. Drużyna balansowała na granicy, a koniec sezonu łaskawy nie był. Poprzednie mecze spowodowały, że chłodzone „procenty” mogły zamarznąć gdyż brakowało zawodnikom postawienia „kropki nad i”. Jednak wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła na pełną kontrolę swojej sytuacji. Teraz oficjalnie możemy powiedzieć, że nikt ani nic nie odbierze tego, co należne tej drużynie!

Błyskawica sfinalizowała awans na własnym obiekcie, wygrywając z Leńczanką Leńcze 3:0. Bez jakichkolwiek kalkulacji - co by było gdyby… - zagrali po prostu o trzy punkty. Bramki dla podopiecznych Dariusza Klimasary zdobyli Kamil Mirek, Jakub Franik i Krzysztof Rak. Jednak głównym bohaterem środowego widowiska był bramkarz miejscowych – Jacek Pindel, który fenomenalnymi interwencjami kilkukrotnie uchronił swoją drużynę przed stratą bramki.

Po tej wygranej, zespół z Marcówki na dwie kolejki przed końcem sezonu może świętować awans, który nie oznacza jednak końca walki. Wciąż bowiem nierozstrzygnięte są losy mistrzostwa klasy B. Matematyczne szanse ma na nie Korona Skawinki, która na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci do zespołu z naszego powiatu sześć punktów. Już w najbliższą niedzielę dojdzie do bezpośredniego starcia obu drużyn, a przypomnijmy, że w pierwszym ich meczu padł wynik 3:0 na korzyść Błyskawicy. Zatem liderowi w Skawinkach wystarczy remis, a nawet porażka dwiema bramkami ażeby już w niedzielę być pewnym mistrzostwa. Ono z pewnością byłoby taką… oliwką w martini;-)

Sebastian Kurpiel


Pozostałe wyniki meczów rozegranych 05.06.2019

Liga okręgowa /Wadowice/

Garbarz Zembrzyce – Sosnowianka Stanisław Dolny 0:1

LKS Żarki – Tempo Białka 1:2

Halniak Maków Podhalański – Victoria 1918 Jaworzno 3:1Klasa A /Wadowice/

Jałowiec StryszawaBCS Zawoja 2:1Klasa A /Podhale/

Jordan Jordanów – Lepietnica Klikuszowa 9:0Klasa B /Wadowice/

Błyskawica Marcówka – Leńczanka Leńcze 3:0
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image