Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 06.08.2022, 09:37
Bramkarz Babiej Góry zawodnikiem Górnika Zabrze!
Alessio Valion wiosną reprezentował barwy suskiej Babiej Góry. W piątek 19-letni zawodnik podpisał kontrakt z 14-krotnym mistrzem Polski.
Zawodnik z Ukrainy trafił do Babiej Góry w marcu bieżącego roku z FC Podilla Chmielnicki /drugi poziom rozgrywek/. Valion rozegrał w Babiej Górze 12 meczów i był pewnym punktem zespołu ze stolicy powiatu suskiego. Jednak od początku było wiadomo, że Sucha Beskidzka jest tylko "przystankiem" w rozwoju jego kariery.

- Alessio trafił do nas w ostatniej chwili, gdy już kluby od 3 ligi w górę miały podopinane kadry na wiosnę. - usłyszeliśmy od przedstawiciela Babiej Góry - Oczywiście zadeklarowaliśmy mu pomoc w znalezieniu dobrego klubu w Polsce. Mając niespełna 19 lat i takie predyspozycje i umięjętności szkoda byłoby mu nie pomóc.

Valion był testowany między innymi przez Garbarnię Kraków, gdzie zebrał dobre rekomendacje. Jednak Brązowi, ze względu na Pro Junior System, zdecydowali się na młodzieżowca z Polski.

Dzięki jednak pomocy Pawła Krzeszowiaka /trener w Babiej Górze, były zawodnik zespołu z Zabrza/, młody zawodnik trafił do Górnika, gdzie trenował zarówno z drugim zespołem, jak i pierwszym. Zabrzanie zdecydowali się na sprowadzenie goalkeepera. Alessio podpisał kontrakt na 2 lata z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.

- Podpisanie takiej umowy, świadczy, że Zabrzanie widzą w nim potencjał. W nastepnym tygodniu Oleś ma trenować z 1 zespołem. Życzymy mu powodzenia i mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy go na boiskach Ekstraklasy. - dodaje przedstawiciel Babiej Góry.

Tymczasem Babia Góra przygotowuje się do sezonu. Z zespołu Łukasza Jagody ubyli Dmytro Frolov (Korona Rzeszów) oraz Łukasz Rupa.

W barwach Babiej Góry w nowym sezonie zobaczymy natomiast Beniamina Łuczaka, który trafił z MKS Libiąż i będzie z pewnością wzmocnieniem. To nie jedyne wzmocnienie suszan. Na stare śmieci powraca Kacper Kubasiak oraz Klaudiusz Pyka. Obaj wychowankowie z pewnością wzmocnią rywalizację. Po kontuzji do kadry powrócił również Robert Starowicz, który z pewnością napsuje krwii obrońcom rywali. W Suchej trwają jeszcze przymiarki do kolejnych transferów.

Tymczasem już dzisiaj Babia Góra zagra w Skawcach w Pucharze Polski ze Spartakiem. Idealna okazja dla kibiców, aby zobaczyć nowe twarze w zespole.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image