Dodano dnia 04.07.2019, 16:48
Co w trawie piszczy? Świt Osielec z kredą do tablicy…
Czy zawsze jest miło gdy się odpoczywa? Przeciętny Kowalski, a więc zwykły zjadacz chleba - na takowe pytanie odpowie z wigorem „TAK”. Antonim tej odpowiedzi znajdziemy w Osielcu, gdzie miejscowa drużyna spragniona gry jest tak, jak cały nasz kraj deszczu.

W trawie piszczy susz, o ile piszczeć w ogóle może… Tak czy owak upalne dni o bardzo wysokiej temperaturze spowodowały, że boiska piłkarskie zaczęły nieco przypominać placki ziemniaczane na rozgrzanej patelni. Nie wchodząc jednak w paradę prezenterom pogody, którzy nomen omen typować powinni w bukmacherce:-)… nawiążmy do pierwszego treningu Świtu Osielec.

Tak, tak, ten się już odbył, a więc w Osielcu śmiało dzień 3-go lipca 2019 roku można uznać za pewnego rodzaju premierę.

Kilkunastu chętnych do gry chłopaków, zameldowało się w środowy wieczór na murawie w Osielcu. Choć słowo murawa brzmi przesadnie - to kawałek żyznej do gry gleby można było odnaleźć. Skoro o chętnych – to tych w Osielcu jest sporo. Ponad dwudziestoosobowa kadra, w której połączono młodzież z choćby C-klasowym doświadczeniem winna być dostateczną w nowym sezonie rozgrywkowym. Jednak to czy ilość przełoży się na jakość zweryfikuje boisko, a dokładniej pierwsze mecze tej drużyny. Z kolei pierwszy trening ukazał, że czasu na zgranie potrzeba sporo, a na atmosferę niczym z serialu Rodzinka.pl trzeba jeszcze poczekać. Nie od razu Kraków zbudowano – tak to podsumujmy.

Planowo sezon rozpocznie się w połowie miesiąca sierpień, ale już końcem lipca drużyny przystąpią do rozgrywek Pucharu Polski. Świt z pewnością w nim wystartuje, ale zanim do tego dojdzie – osielczan czekają cztery mecze kontrole. Na te nieopodal jak np. w Bystrej Podhalańskiej – zawodnicy udadzą się truchcikiem.

Powrót na C-klasowe boiska to pierwszy ale jakże istotny krok do przodu. Czas pokaże co dalej, bo na chwilę obecną w Osielcu - jest więcej znaków zapytania aniżeli klarownych odpowiedzi.

SK


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image