Dodano dnia 31.08.2019, 12:30
Czas na futbol w żeńskim wydaniu. Ladies Tempo Białka wkraczają do gry!
Z gwizdkiem czy z chorągiewką. Na boisku i poza nim. W sztabie czy w zarządzie. Zarówno w wielkim świecie futbolu jak i również na jego peryferiach, kobiety coraz częściej zaszczycają nas swoją obecnością.

Mimo, że piłkarski świat na ogół uznawany jest za typowo męski, to z roku na rok piłkarska murawa staje się coraz bardziej żyzna dla pań. Na sportowe aspekty w żeńskim wydaniu postawiono w Białce, gdzie w marcu br. utworzono pierwszą kobiecą drużynę piłkarską w powiecie suskim. Inicjatorzy poszli zatem z duchem czasu, umożliwiając wielu kobietom grę na własnej ziemi. Budowanie drużyny od podstaw, z tempem jak na Tempo przystało - zaowocowało szybkim zbiorem pierwszych doświadczeń. Za nimi okres przygotowawczy, mecze kontrolne, w których m.in. białczanki pokazały wyższość nad Cracovią Kraków oraz pucharowa lekcja futbolu. Teraz przed nimi wielkie wyzwanie, czyli debiut w seniorskich rozgrywkach czwartej ligi żeńskiej.

Terminarz skrupułów jednak nie miał i zafundował podopiecznym Jarosława Gąstały od razu rywala z wysokiej półki. W ramach pierwszej kolejki do Białki zawitają Królowe z Witanowic, a więc trzecia drużyna ubiegłorocznych rozgrywek IV ligi kobiet.

Początek spotkania Ladies Tempo BiałkaQueens Witanowice w niedzielę o godzinie 17:00. Nadszedł zatem czas na futbol w żeńskim wydaniu, na który zapraszamy w imieniu organizatorów. Jaką historię zapiszą panie reprezentujące suską ziemię?

IV liga kobiet, grupa: małopolska (zachód)

Skawinka Skawina - Novi Narama 31 sierpnia, 15:00

Victoria Gaj - Jedynka/Świt Krzeszowice 31 sierpnia, 17:00

Tempo Białka - Queens Witanowice 1 września, 17:00

Zielonka Wrząsowice - Wisła Brzeźnica 1 września, 17:00SK
foto: Mariusz Sałaciak