Dodano dnia 08.06.2019, 20:16
Dwa gongi „Kuszo”…
Po piątkowych męczarniach związanych z grą Reprezentacji Polski, nadszedł czas na to, co daje prawdziwą frajdę czyli lokalne rozgrywki. Tu nie ma światowych gwiazd czy milionowych budżetów i może dobrze, bo w tym wszystkim jest coś uroczego – takiego swojskiego.
Skoro swojskie to nasuwają się powszechnie znane słowa: „Wole polskie g**** w polu niż fiołki w Neapolu”. W aspekcie sportowym – słowa te zabrzmieć mogą dwuznacznie lecz coś w tym jest. W regionalnych ligach zamiast finansów jest pasja, a gwiazdorskie umiejętności nadrabiane są walką. Waleczność zatem to słowo klucz do sezamu, który brzmi „piłka miła dla oka”.
Choć zwycięzców się nie osądza, to nie sposób było przejść obojętnym wobec tego co wydarzyło się wczoraj. Stąd porównanie kasy do pasji, a więc futbolu światowego z lokalnym graniem.

Pora przejść do konkretów, a więc sobotniego starcia Naroża Juszczyn z Huraganem Skawica.

„U nas zawsze coś się dzieje” – powiedział przy okazji poprzedniego meczu z BCS-em Zawoja, trener Naroża – Jacek Kudzia. I nie sposób z nim się nie zgodzić. Do dzisiejszego spotkania powyższe ma się jednak nijak gdyż panująca „lampa” na boisku - piłkarzom dała się we znaki. Mimo to wybiegali i tak więcej niż Nasi wczoraj. Jeszcze słowo na temat trybun – pełna kulturka!
Pierwszy kwadrans należał do gości. To Huragan prezentował ciekawszy futbol i aż dziw bierze, że ta drużyna zajmuje tak niską lokatę. Mimo optycznej przewagi sforsować defensywy Naroża się nie udało, a z czasem do głosu zaczęło dochodzić właśnie Naroże. W 18 minucie poprzeczkę obił Marcin Kuszyk, w odpowiedzi - minutę później w słupek trafił Bartłomiej Pacyga, a przy następnym strzale – tym razem Marcina Wojtyczko, niesamowicie wygimnastykować musiał się Łukasz Białończyk (jedna z fotografii najlepiej to obrazuje). Na pierwszego gola w tym spotkaniu przyszło nam czekać do 45 minuty. Bramkę do szatni, która chyba boli najbardziej zdobył bohater meczu, wspomniany wcześniej Marcin Kuszyk.

W drugą połowę lepiej weszli miejscowi. Rozpoczęli nie od bramki, a od powinności jej zdobycia. W 57 minucie fenomenalnym, kilkunastometrowym podaniem popisał się Rafał Drobny. Adresatem podania był Michał Marek, który wbiegł na szybkości w pole karne i został w nim sfaulowany. I tu uwaga, bo dzieje się niebywałe… Marcin Drobny przestrzela jedenastkę – szok. Od czego jednak Naroże ma „Kuszo”, który w 65 minucie, strzałem z bliskiej odległości podwyższył wynik na 2:0. Nie mający nic do stracenia Huragan rzucił się do ataku, a Naroże kontrowało. W 80 minucie po jednej właśnie z kontr - Marcin Ferek przegrał pojedynek z Mateuszem Malikiem. Natomiast w końcowym fragmencie gry bramka dla gości wisiała w powietrzu. Dwa zagrożenia pod polem karnym miejscowych – wyjaśnił jednak swoimi dobrymi interwencjami Białończyk. Wynik zmianie nie uległ, ale na przynajmniej honorowe trafienie - przyjezdni swoją postawą zasłużyli.

Naroże Juszczyn – Huragan Skawica 2:0 (1:0)
Bramki:
Naroże: Kuszyk (45, 65 min.).
Składy:
Naroże Juszczyn: Białończyk, Marek (K. Świder 62 min.), Szmalcer, R.Drobny, D.Świder, Kardaś, Klimowski, Ferek, Baziński (C), Kuszyk, M.Drobny (Bachul 83 min.).
Huragan Skawica: Malik, Sumera, Marek, Gigoń, Gasek (R.Fujak 72 min.), Matyja (S.Pacyga 46 min.), Wojtyczko (Kudzia 80 min.), I. Ogorzałek, P. Ogorzałek, Żywczak, B.Pacyga (M. Pacyga 46 min.).

Sebastian Kurpiel

 V liga

Garbarz Zembrzyce - Nadwiślanin Gromiec 0:1
Niwa Nowa Wieś - Zatorzanka Zator 2:0
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - LKS Żarki  4:1
Victoria 1918 Jaworzno - Tempo Białka 1:1
Brzezina Osiek - Strażak Rajsko 0:6
Halniak Maków Podhalański - Sosnowianka Stanisław Dolny 2:1
Arka Babice - KS Chełmek 9 czerwca, 17:00

Klasa A

Żarek Barwałd Górny 1-4 Burza Roczyny
Jałowiec Stryszawa 2-1 BCS Zawoja
Naroże Juszczyn 2-0 Huragan Skawica
Dąb Paszkówka 2-4 Halniak Targanice
Znicz Sułkowice Bolęcina - Wisła Łączany
Astra Spytkowice 4-4 Żuraw Krzeszów
Sokół Przytkowice 2-2 Babia Góra Sucha Beskidzka
Orzeł Wieprz 1-1 Skawa Wadowice
Znicz Sułkowice Bolęcina - Wisła Łączany 9 czerwca, 17:00

Klasa B

Skawa Jaroszowice - Żarek Stronie 9 czerwca, 15:00
Chełm Stryszów 1-2 Jubilat Izdebnik 8 czerwca, 17:00
Strzelec Budzów - Czarni Koziniec 9 czerwca, 17:00
Olimpia Zebrzydowice 0-5 KS Bystra 8 czerwca, 17:00
Grom Grzechynia - Dąb Sidzina 9 czerwca, 11:00
Lachy Lachowice - Leńczanka Leńcze 9 czerwca, 17:00
Korona Skawinki - Błyskawica Marcówka 9 czerwca, 11:00
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image