Dodano dnia 15.06.2020, 20:05
Koniec piłki w Zembrzycach?
Trwa wielkie odliczanie się klubów z niższych lig po okresie zamrożenia sportu amatorskiego i profesjonalnego w wyniku zagrożenia epidemiologicznego na terytorium Polski. W poprzednim tygodniu upłynął termin zgłoszeń do rozgrywek prowadzonych przez wojewódzkie związki piłki nożnej w sezonie 2020/2021. Wśród małopolskich drużyn, które nie staną do rywalizacji w sierpniu w lidze okręgowej, znalazł się Garbarz Zembrzyce.

O pozakulisowych kłopotach drużyny prowadzonej przez Zdzisława Janika w ostatnich latach mówiło się praktycznie co sezon. Klub za każdym razem jednak zdołał przystępować do rozgrywek ligowych dzięki aktywności byłego zawodnika Wisły Kraków, który za skład w Zembrzycach odpowiada od ponad dekady. Garbarz nie mógłby jednak istnieć bez Józefa Karlaka na prezesowskim fotelu i to właśnie rezygnacja z powodów zdrowotnych wieloletniego działacza z funkcji kończy znaczący rozdział w sporcie powiatu suskiego. Dla Zembrzyc oznacza to także prawdopodobnie dłuższą nieobecność na lokalnej mapie piłkarskiej, ponieważ klub nie posiada zaplecza w postaci młodzieżowych drużyn, a po zawodników z seniorskiego składu mogą zgłosić się inni trenerzy. W grę wchodzi także scenariusz startu w niższych klasach rozgrywkowych.Garbarz w ostatnich dwóch dekadach nigdy nie zszedł poniżej piątego poziom rozgrywkowego w Polsce. Na przedsionku profesjonalnego futbolu dwukrotnie zajmował 7. pozycję. Żaden z lokalnych klubów nie może pochwalić się w tym okresie serią jedenastu sezonów w IV-lidze, co sytuuje Garbarza jako najbardziej utytułowaną markę piłkarską, jaka pojawiła się w powiecie we współczesnej piłce.

Do startu w lidze okręgowej w sezonie 2020/21, która będzie prowadzona przez Podokręg Piłki Nożnej w Chrzanowie zgłosiły się:

1. Tempo Białka
2. Babia Góra Sucha Beskidzka
3. Halniak Maków Podhalański
4. Brzezina Osiek
6. Nadwiślanin Gromiec
6. Zatorzanka Zator
7. LKS Gorzów
8. Victoria 1918 Jaworzno
9. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska
10. MKS Libiąż
11. Niwa Nowa Wieś
12. LKS Żarki
13. Sosnowianka Stanisław Dolny
14. Zgoda Byczyna (beniaminek)
15. Sokół Przytkowice (beniaminek)
16. Hejnał Kęty (beniaminek)Tomasz Mielczarek

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image