Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 03.05.2018, 09:12
Lokalne derby dla Garbarza
Z weekendowych wrażeń jeszcze nie ochłonęliśmy, a tu nadeszła następna seria meczów. Maraton to odpowiednie określenie tego co dzieje się teraz w lidze okręgowej. Podbudowane Naroże pojechało na wyjazd do outsidera Zagórzanki Zagórze. Będące „na fali” Tempo gościło sąsiada z tabeli Victorię Jaworzno, a lokalne derby rozegrał Halniak z Garbarzem.
Nasunęło się kluczowe pytanie: Wypoczęty po pauzie Halniak czy naładowany po wysokim zwycięstwie Garbarz?
Lokalne derby

O tym, że „derby rządzą się swoimi prawami” wiemy nie od dziś. Dodają pikanterii, powodują dodatkowy dreszczyk emocji. Jest w nich wiele walki, wynik często - remisowy. Powiedzenie to najczęściej słyszymy z ust trenerów, piłkarzy, kibiców czy dziennikarzy.
Hiszpania ma swoje Gran Derbi, Włochy - Derby della Capitale, Niemcy – Der Klassiker, a Polska, te które najbardziej z racji województwa nas interesują - derby Krakowa.
W powiecie suskim kilka starć nazywamy derbami powiatu. Patrząc na klasę rozgrywkową, zajmowane lokaty, takim mianem trzeba nazwać mecz Halniak Maków Podhalański – Garbarz Zembrzyce. Na relację z tego meczu zapraszamy.

Majówkę czas zacząć…

Środa, 2 maja, godzina 17:00, stadion w Makowie Podhalańskim – zaczęliśmy lokalne derby.

„Do przerwy 0:1”

Pierwsza połowa zaczęła się pod dyktando gospodarzy. To oni przez pierwszy kwadrans gry przeważali. Było kilka ciekawych akcji, strzałów. Widać było - atut własnego boiska. Później do głosu zaczęli dochodzić goście. W 22 minucie tuż nad poprzeczką strzał oddał piłkarz Garbarza. W 32 minucie kapitalnym rajdem popisał się gracz z Zembrzyc, minął kilku rywali jednak w tym przypadku „co za dużo to nie zdrowo”. 2 minuty później goście wyszli na prowadzenie – dośrodkowanie z prawej strony i piłkę do siatki wpakował kapitan Garbarza – Sławomir Puda. W 39 minucie gospodarze mieli jeszcze okazję. Dogodna pozycja z rzutu wolnego przerodziła się jednak w nieudany kontratak ze strony gości. Pierwsza połowa raczej spokojna, wyrównana, choć nie brakowało starć, mocnej twardej gry – jak na derby przystało.

„Klasyczny hat-trick”

Druga połowa to prawdziwy napór drużyny Garbarza. Fantazja, polot, mnóstwo ataków, ciekawej, szybkiej, kombinacyjnej gry - naprawdę miłej dla oka. Bardzo duża ilość strzałów. Zaraz po wznowieniu gry, bo już w 51 minucie pierwszą (ze swoich jak się później okazało trzech bramek) zdobył Adisa Monsuru, który płaskim strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Halniaka. Między 54 a 60 minutą spotkania zespół z Zembrzyc stworzył sobie dwie ciekawe sytuację, w tym strzał tuż nad poprzeczką. Najciekawszy moment drugiej połowy jak i całego spotkania wydarzył się między 78 a 79 minutą. Najpierw po bardzo mocnym strzale piłkarza gości piłka wylądowała na poprzeczce. Chwilę później zawodnik grający z numerem „14” wpisał się drugi raz na listę strzelców. Wpierw trafiając w słupek, ale przy dobitce bramkarz był bezradny. Między 80 a 82 minutą doszło do kilku roszad w składach obu ekip. 84 minuta to kolejny popis napastnika Garbarza, który precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania na 0:4, prezentując przy tym z kolegami ciekawą „cieszynkę”. Sędzia doliczył 1 minutę do regulaminowego czasu gry. Garbarz stworzył sobie jeszcze jedną sytuację, ale wynik nie uległ już zmianie.

Bezradny choć próbujący Halniak – Szybki i skuteczny Garbarz 0:4.

Bramki:
34 min. Sławomir Puda
51, 79, 84 min. Adisa Monsuru

Halniak Maków Podhalański: Kobiałka, Malina, Bagnicki, Gruca (C), Raczek, Krauz, Bobek (82 min. Bodnar), Furman, Łukawski (37 min. Bachorczyk), Gałuszka (82 min. Sarnicki), Kowalczyk (67 min. Gruszeczka)

Garbarz Zembrzyce: Bruzda, Puda Ł, Sałapatek, Talaga (62 min. Boczkaja), Marek, Abubakar Sani, Adisa Monsuru, Balogun Ismalia (67 min. Oladoja Marcelo), Harańczyk (77 min. Burliga), Puda S. (C) (80 min. Łach), Kania.