Dodano dnia 29.11.2019, 07:08
Marcin Koper nie jest już zawodnikiem Tempo. Kto jeszcze opuści Białkę?
Zimowa przerwa wbrew swojej nazwie, nie będzie oznaczać lenistwa pod ciepłym kocykiem. Baa, gorący okres czasu nastał w lokalnej piłce i po zawirowaniach na ławkach trenerskich, nadszedł czas na pierwsze ruchy transferowe wśród zawodników. Rozpoczynamy od razu z wysokiego C, bo jak inaczej można zaklasyfikować rozstanie się Marcina Kopra z Tempem Białką.

O szczelnej defensywie białczan wiemy nie od dziś. W ostatnich sezonach tracą oni bowiem najmniej bramek w lidze, bądź w tej hierarchii lokują się w czołówce. Poza solidnymi obrońcami, z pewnością spora w tym zasługa ich byłego już bramkarza - Marcina Kopra.23-letni Koper to wychowanek Halniaka Maków Podhalański, który w swoim CV ma choćby występy na III-ligowych boiskach. Przez 2,5 roku bronił bowiem barw Soły Oświęcim. Z Oświęcimia trafił do Białki, gdzie jako podstawowy bramkarz spędził również 2,5 roku. 

To nie jedyne wieści z Białki. Z klubu najprawdopodobniej odejdzie również wahadłowy obrońca Łukasz Balcer. Ponadto przy dwóch zawodnikach postawiono znak zapytania co do ich przyszłości w klubie. „Lekka kosmetyka” - tak w skrócie podsumował rozmowę Mariusz Sałaciak – wiceprezes oraz kierownik drużyny Tempo. Dodał również, że trwają poszukiwania bramkarza. Wieść gminna niesie, że obaj wyżej wymienieni zawodnicy mogą na wiosnę zasilić szeregi Naroża Juszczyn.Tempo Białka na półmetku rozgrywek oświęcimskiej ligi okręgowej plasuje się na 2. miejscu w tabeli.SK