Dodano dnia 13.01.2020, 18:12
MKS Babia Góra: Na początek obóz
Od wtorku 14 stycznia piłkarze suskiej Babiej Góry rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej ligi okręgowej. Na początek podopieczni Grzegorza Kmiecika wybiorą się do Białki Tatrzańskiej.
Po całkiem udanej rundziej jesiennej, zakończonej na piątym miejscu, ekipa ze stolicy powiatu suskiego nie zamierza przespać okresu przygotowawczego. We wtorek pierwszy trening w hali w Suchej Beskidzkiej, a już w piątek zawodnicy wybiorą się na weekend do Białki Tatrzańskiej, bynajmniej nie na odpoczynek, a do ostrej pracy. Treningi w hali, na otwartym powietrzu oraz pierwszy sparing z czwartoligową Watrą Białka Tatrzańska. Na obóz trener Grzegorz Kmiecik zamierza zabrać 22 zawodników.

Po powrocie z obozu Babia Góra trenować będzie trzy razy w tygodniu: w hali, na boisku ze stuczną nawierzchnią oraz na własnym obiekcie. Wśród rywali w okresie przygotowawczym raczej zespoły niżej notowane. Jak pokazała jesień, właśnie z teoretycznie słabszymi Babia Góra miała olbrzymie problemy. Porażka z Arką Babice, remis z Głogowem i Żarkami. Gdyby nie potknięcia w tych meczach dystans do prowadzącej dwójki byłby minimalny. Trener dobrał takich sparingpartnerów, jak Żuraw Krzeszów, Lachy Lachowice, Huragan Inwałd i LKS Zaborze, aby właśnie jak najlepiej przygotować się do początku sezonu, gdzie rywalami będą między innymi wspomniane Arka i Gorzów.

Na chwilę obecną w klubie nie spodziewają się wielkich ruchów kadrowych. Czy takie zajdą z pewnością dowiemy się w najbliższych tygodniach. Zmiany zaszły natomiast w zespole juniorów. Nowym trenerem został Łukasz Mika, który zrezygnował z prowadzenia juniorów Spartaka Skawce występujących w Małopolskiej Lidze Juniorów.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image