Dodano dnia 07.07.2020, 21:21
Oświadczenie Zarządu Klubu LKS „Błyskawica”
Zarząd klubu LKS „Błyskawica” Marcówka pragnie poinformować każdego piłkarza i sympatyka naszego klubu o obecnej sytuacji w klubie.

W czerwcu 2019 roku nasza drużyna seniorów świętowała awans do „A” klasy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kalendarzowych z gry w naszym klubie zrezygnowało w sumie 15 piłkarzy. Na ten moment klub reprezentuje 11 zawodników. Odejście tak dużej liczby zawodników, a tym samym brak napływu nowych uniemożliwia nam po raz pierwszy od lat start w rozgrywkach OZPN Wadowice w klasie „A”, do której awans uzyskaliśmy w zeszłym roku. Niestety 11 zawodników nie jest w stanie samodzielnie podjąć rywalizację w zbliżających się rozgrywkach „A” klasy, ale również w klasie „B” czy „C”, biorąc pod uwagę różne wydarzenia losowe każdego i nieobecność na kilku spotkaniach meczowych.

Zdajemy sobie sprawę z różnych obowiązków czy pracy do późnych godzin naszych byłych zawodników, dlatego naszym celem nie jest przekonywanie kogokolwiek do porzucenia swoich obowiązków i poświęcenie swojego czasu na działalność naszego klubu. Każdy z naszych obecnych zawodników oraz tych, którzy zrezygnowali z gry nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia finansowego i poświęcał swój czas dla tworzenia drużyny.

Ostateczny termin zgłoszenia drużyny do rozgrywek mija już wkrótce. Jeżeli do dnia poprzedzającego ostateczne zgłoszenie naszej drużyny do rozgrywek nie zasili minimum 5 zawodników, BĘDZIEMY ZMUSZENI ROZWIĄZAĆ DRUŻYNĘ SENIORÓW, którą z pewnością nie będzie łatwo na nowo powołać przez najbliższe lata. W tym najtrudniejszym momencie funkcjonowania naszego klubu liczymy na odpowiedzialność za klub zawodników, którzy zrezygnowali z gry w naszym klubie przez ostatnie miesiące, gdyż nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić na pozyskanie zawodników z innych miejscowości na jakichkolwiek warunkach finansowych.

To co przez wiele lat wyróżniało naszą drużynę w rozgrywkach OZPN Wadowice to to, że w 99% naszymi zawodnikami byli mieszkańcy Marcówki, którzy nie pobierali za swoje zaangażowanie w życie klubu żadnych pieniędzy, a robili to z pasji w przeciwieństwie do wielu okolicznych klubów w naszym powiecie.

Z tego miejsca chcemy, aby każdy, dla którego los naszego klubu nie jest obojętny zrobił co w jego mocy, żeby praca i trud włożony przez wielu ludzi na przestrzeni ostatnich lat nie poszedł na marne i udało się kontynuować dalsze funkcjonowanie naszego klubu LKS „Błyskawica” Marcówka, z którym każdy mieszkaniec naszej miejscowości mógł się utożsamiać.

Powyższe oświadczenie ma na celu zobrazowanie obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się drużyna seniorów, aby każdy miał świadomość tego, że bez zaangażowania się w życie klubu kibiców i sympatyków drużyny przestanie ona istnieć na wiele długich lat z dniem zgłoszenia drużyny do rozgrywek, a co za tym idzie brak weekendów podczas których rodziny naszych zawodników oraz mieszkańcy Marcówki mogli spędzać na przeżywaniu emocji związanych z rozgrywaniem meczów naszej drużyny seniorów.

Zarząd LKS "Błyskawica" Marcówka