Dodano dnia 19.01.2019, 07:37
Oto drużyna marzeń powiatu suskiego! Taka ekipa demolowałaby każdego!
Większość drużyn w swojej kadrze posiada zawodników, którzy znacząco wyróżniają się umiejętnościami. Na boisku potrafią „zrobić różnicę”, a w trudnych chwilach nie boją się brać ciężaru gry na swoje barki. Choć cała drużyna piłkarska musi tworzyć kolektyw to bez takowych piłkarzy o sukcesy znacznie trudniej. Jak ta sytuacja wygląda wśród ekip z powiatu suskiego? Którzy piłkarze w swoich klubach wiodą prym? Zapytaliśmy o to osoby, które są związane z kilkoma obecnie najwyżej notowanymi drużynami. Dodatkowo z własnych obserwacji oraz w oparciu o piłkarskie osiągnięcia każdego z nich - stworzyliśmy jedenastkę marzeń naszego powiatu!

Drużynę ustawiliśmy w systemie 1-4-3-3. Nie mogło w niej zabraknąć również trenera oraz kapitana. W „dream teamie” znalazły się osoby na co dzień reprezentujące: Tempo Białkę, Halniak Maków Podhalański, Garbarz Zembrzyce, Babią Górę Sucha Beskidzka, Jordan Jordanów oraz Naroże Juszczyn.Zapora nie do przejścia”

Bramkarz:

Marcin Koper (Tempo Białka) – zarówno przeszłość jak i teraźniejszość czynią go numerem jeden. Zawodnik ten miał przyjemność gry na III-ligowych boiskach, a dziś w drużynie z Białki traci zaledwie - średnio 0,35 gola na mecz.

Obrońcy:

Rafał Drobny (Naroże Juszczyn) – trzon, filar, kręgosłup drużyny z Juszczyna. Imponująca liczba bramek jak na defensora połączona z III-ligową przeszłością stworzyły obrońcę pewniaka wśród lokalnych.

Paweł Mentel, Krzysztof Bryła (Tempo Białka) – dwójka żelaznych piłkarzy, tworzących niesamowicie solidną obronę Białczan. Pierwszy z nich to kapitan z krwi i kości, od 17 lat nieprzerwanie związany z drużyną. Drugi doświadczony z występami na IV-ligowych boiskach. Cała drużyna Tempo traci najmniej bramek spośród wszystkich drużyn z lig regionalnych. Nie dziwi więc fakt, że w większości na ich podstawie zbudowana została przez nas defensywa.

Jakub Talaga (Babia Góra Sucha Beskidzka) – „wymiata” usłyszeliśmy od jednego z działaczy. Zresztą jak cała drużyna, która w A-klasie jest niemal bezbłędna. Za młodym piłkarzem przemawia również liczba występów, a ponadto niegdyś mógł zasmakować IV ligi.Serce drużyny”Pomocnicy:

Michał Wójtowicz (Babia Góra Sucha Beskidzka) – król środka pola oraz motor napędowy akcji ofensywnych drużyny Grzegorza Kmiecika. Wielu twierdzi, że gdyby pojawił się w Suchej rok wcześniej niż przybył – Babia Góra utrzymałaby się w lidze okręgowej.

Krzysztof Krauz (Halniak Maków Podhalański) – mózg środka pola. Bogata historia piłkarza opiewa w występy nawet w II lidze. Obecnie w Makowie Podhalańskim jest głównym kreatorem gry.

Szymon Wróbel (Jordan Jordanów) – postać numer jeden drużyny z Jordanowa. Środkowy pomocnik na którym trener opiera grę. Dodatkowo jest jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy wśród klubów. Działacze ochoczo wyrażają chęć jego pozyskania.

Łowca bramek”

Napastnicy:

Grzegorz Kmiecik(C) (Babia Góra Sucha Beskidzka) – wychowanek Wisły Kraków, z którą zdobył tytuł Mistrza Polski. Obecnie grający trener, który wykonał niesamowity progres w grze suszan. Na meczu w kilka minut potrafi „załatwić sprawę”.

Marcin Drobny (Naroże Juszczyn) – typowa klasyczna dziewiątka. Strzelec wyborowy z mnóstwem bramek na koncie oraz pewny egzekutor „jedenastek”. Pograł w III lidze, a dziś zarówno jego jak i brata - Naroże potrzebuje jak ryba wody.

Piotr Bagnicki (Halniak Maków Podhalański) – jego bilans występów w ekstraklasie oraz na jej zapleczu prezentuje się bardzo okazale. Zawodnik ten wystąpił łącznie w 97 spotkaniach zdobywając w nich 16 bramek, a ponadto w III lidze sięgał po koronę króla strzelców. Dziś na lokalnych stadionach robi wielką różnicę.

Ma zawsze rację”

Trener:

Zdzisław Janik - były piłkarz - reprezentant Polski. W ekstraklasie rozegrał łącznie 100 spotkań strzelając 16 bramek. Obecnie szkoleniowiec Garbarza Zembrzyce. Jeszcze sezon temu w „jedenastce” marzeń pewnie znalazłoby się miejsce dla najbardziej bramkostrzelnego napadu w lidze okręgowej Puda – Adisa. Dziś niestety Garbarz ma spore problemy kadrowe co skutkuje słabymi wynikami. Mimo to trener nadal walczy, a jego przeszłość pozwala na stwierdzenie, że wyżej przedstawioną drużyną kierowałby najlepiej.

W komentarzu zachęcamy do wyrażenia własnego zdania, na temat drużyny marzeń powiatu suskiego. Którego piłkarza w niej zabrakło? Kogo ewentualnie mógłby zastąpić? Kto z tej ekipy robi największe wrażenie? Powyższe pozostawiamy do opinii osób śledzących lokalne rozgrywki.Sebastian Kurpiel

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie