Dodano dnia 11.08.2018, 19:34
Pierwszy piłkarski weekend sezonu 18/19 - zapowiedź/wyniki - aktualizacja
Już w najbliższą sobotę, swoje rozgrywki rozpocznie większość drużyn z naszego powiatu. Po kilkutygodniowej przerwie, krótkim odpoczynku, rotacjach w zespołach i okresie przygotowawczym, przyszedł czas na start sezonu. W zapowiedziach przed każdą kolejką, przedstawiać będziemy kilka najwyżej notowanych zespołów oraz najciekawsze spotkania w dany weekend.
Zaczynamy od Ligi Okręgowej. W sobotę o godzinie 17:00 Tempo rozegra spotkanie w Kleczy. Mecz z pewnością nie będzie należał do łatwych, gdyż Iskra to spadkowicz z IV ligi. Obie drużyny z Pucharu Polski już odpadały, ale styl w jakim do tego doszło, był zupełnie inny. Tu pojawia się światełko dla Tempo, które przegrało niewiele, bo 0:1 z Beskidem Andrychów (IV-ligowiec), a Iskra poległa aż 0:10 z Halniakiem Targanice. O tej samej porze, swoje spotkanie rozegra Halniak, ten z naszego powiatu. Gościł będzie trzecią siłę poprzednich rozgrywek, Nadwiślanina Gromiec. Wynik 0:3 w PP z Lachami nie napawa optymizmem. Dzień później o godzinie 11:00, Garbarz stoczy wyazdowe spotkanie z Zatorzanką Zator, którą w poprzednim sezonie ograł dwa razy. Drużyna z Zembrzyc w PP nie wystąpiła.

W A-klasie, sobota będzie wyglądać następująco: Babia Góra o godzinie 17:00 zagra ze Zniczem Sułkowice. Poprzednie spotkania, własne boisko, pozycja w tabeli, wskazują na drużynę ze stolicy powiatu suskiego. Beniaminek Huragan Skawica, o tej samej porze stoczy pojedynek z Żarkiem Barwałd. W PP krótko mówiąc nie popisali się, przegrywając 1:9 z Lachami. O 18:00 drugi z beniaminków Żuraw, zagra ze spadkowiczem z LO – Dąbem Paszkówka. Ciężki mecz, patrząc na to co wyprawia Dąb w PP. W niedzielę o 15:00 swój mecz rozegra Naroże. Pojedynek podobny, jak ten wyżej. Wyjazd do Łączan na mecz z Wisłą, po części odpowie nam na pytanie, zawarte w poprzednim artykule. Beniaminek czy spadkowicz? W poprzednim sezonie, dzieliły ich dwie klasy rozgrywkowe, w tym grają razem. Dwie godziny później, spotkanie rozegra BCS Zawoja z Burzą Roczyny. W meczach między tymi drużynami w sezonie 17/18 o wynikach, decydował atut własnego boiska. O tej samej porze, Jałowiec zagra wyjazd ze wspomnianym wcześniej Halniakiem Targanice. Mając na uwadze pucharowy wynik Halniaka, oraz lokatę w poprzednim sezonie Jałowca, tam będzie się działo.

Do boju rusza również Jordan Jordanów w podhalańskiej klasie A. Na początek wyjazd do Łopusznej i pojedynek z tamtejszą Przełęczą.

Sebastian Kurpiel

Liga okręgowa

Halniak Maków Podhalański - Nadwiślanin Gromiec 1:1
LKS Żarki - Victoria 1918 Jaworzno 1:0
Strażak Rajsko - KS Chełmek 3:0
Relaks Wysoka - Sosnowianka Stanisław Dolny 8:0
Iskra Klecza Dolna - Tempo Białka 0:5
Arka Babice - Niwa Nowa Wieś 2:3
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Brzezina Osiek 0:4
Zatorzanka Zator - Garbarz Zembrzyce 2:0

Klasa A /Wadowice/

BCS Zawoja - Burza Roczyny 5:2
Huragan Skawica - Żarek Barwałd Górny 5:2
Halniak Targanice - Jałowiec Stryszawa 5:3
Wisła Łączany - Naroże Juszczyn 1:3
Żuraw Krzeszów - Dąb Paszkówka 4:1
Babia Góra Sucha Beskidzka - Znicz Sułkowice Bolęcina 3:1
Skawa Wadowice - Astra Spytkowice 0:2
Orzeł Wieprz - Sokół Przytkowice 1:1

Klasa A /Podhale/

Przełęcz Łopuszna - Jordan Jordanów 3:0


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image