Dodano dnia 30.08.2019, 07:54
Piłkarski weekend: 1,01 na Tempo;-) Szansa przed Halniakiem. Garbarz i Babia Góra z czołówką
Nadchodzi kolejny piłkarski weekend, a w nim terminarz serwuje nam wiele spotkań rozgrywanych na ziemi suskiej. Fani swoich drużyn będą mogli obejrzeć pupili… niemalże w każdej miejscowości położonej wzdłuż DK28 czyli najczęściej remontowanej krajówki w Polsce. Zwłaszcza na jednym i tym samym odcinku;-)

W lidze okręgowej karty o nominale asa zbiera Tempo Białka. Komplet zwycięstw i postawa podopiecznych Krzysztofa Wądrzyka pozwalają w pełni świadomie stwierdzić, że pewniakiem w starciu z libiąskim klubem są murowanym. Beniaminka na rozkładzie ma już Garbarz i Babia Góra, a więc inny wynik jak wygrana, białczanom po prostu nie przystoi. O tym, że postawa to pełna profeska przekonaliśmy się również przy okazji poprzedniej kolejki w Zembrzycach. Tam sternik lidera okręgówki bacznie obserwował grę swoich ligowych rywali.

Zgoła odmienne nastroje panują w drużynie Halniaka Maków Podhalański, który w lidze nie zbiera nawet jopków. Świetną okazję do rehabilitacji, Halniak będzie miał w starciu z LKS-em Żarki, który również w tym sezonie jeszcze nie zapunktował. Czy porażki makowian są tylko półprawdą zamkniętą w jednej statystyce? Wyniki na styku pozwalają myśleć, że Halniak w końcu odpali.

Skoro o odpaleniu to na prawdziwą strzelaninę zanosi się w meczu suskiej Babiej Góry z Kalwarianką Kalwarią Zebrzydowską. Mecze z udziałem obu drużyn lubią obfitować w bramki, a to dla oka zawsze jest miłe - bynajmniej dla postronnego widza.

Kolejne ciężkie zadanie czeka Garbarza Zembrzyce, który mecze z czołówką zapewne ma już we krwi. Tym razem podopieczni Zdzisława Janika zagrają z trzecią Brzeziną Osiek.

W ramach trzeciej kolejki ligi okręgowej „Gorący Potok”, Jordan Jordanów podejmie AKS Ujanowice. Przed Jordanem zatem kolejny pojedynek beniaminków. Na wszelkiego rodzaju dywagację, chyba jeszcze za wcześnie.

Dywizja A zafunduje nam starcie Jałowca Stryszawa z Błyskawicą Marcówka. Choć dojdzie do spotkania drużyn z dołu tabeli, to derbowa ranga z pewnością spowoduje, że adrenaliny nie zabraknie. Faworyta jednak należy upatrywać wśród stryszawian, którzy w poprzedniej kolejce przywieźli cenny komplet punktów z Roczyn.

W górnej części tabeli inspirująco zapowiada się mecz Naroża Juszczyn z Orłem Wieprz. Być może dlatego, że juszczynianie poważnie myślą o powrocie na okręgowe boiska. A, że liczą się czyny, nie słowa to należy wypunktować wyżej uplasowanego rywala i solidnie punktować co kolejkę.

Co ponadto? Żuraw Krzeszów zagra z Burzą Roczyny, którą ograło już wcześniej Naroże oraz Jałowiec. Z kolei BCS Zawoja podejmie Koronę Skawinki, a więc dojdzie do pojedynku sąsiadów z dolnych rejonów tabeli. Pamiętajmy jednak, że to dopiero preludium sezonu i jedna, dwie wygrane mogą wywindować drużynę o kilka pozycji do góry.

Liga okręgowa /Wadowice/

Babia Góra Sucha Beskidzka - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 3:1

Tempo Białka - MKS Libiąż 11:0

KS Chełmek - LKS Gorzów 3:0

Brzezina Osiek - Garbarz Zembrzyce 3:0

Niwa Nowa Wieś - Arka Babice 3:0

Zatorzanka Zator - Sosnowianka Stanisław Dolny 2:0

Nadwiślanin Gromiec - Victoria 1918 Jaworzno 2:1

Halniak Maków Podhalański - LKS Żarki 2:2Liga okręgowa /Nowy Sącz/

Jordan Jordanów - AKS Ujanowice 1 września, 17:30Klasa A /Wadowice/

Dąb Paszkówka - Halniak Targanice 1 września, 17:00

Huragan Inwałd - Nadwiślanka Brzeźnica 3:2

BCS Zawoja - Korona Skawinki 1 września, 17:00

Naroże Juszczyn - Orzeł Wieprz 7:0

Jałowiec Stryszawa - Błyskawica Marcówka 5:0

Żuraw Krzeszów - Burza Roczyny 1:4

Wisła Łączany - Sokół Przytkowice 2:4

Skawa Wadowice - Astra Spytkowice 3:1Klasa B /Wadowice/

Tarnawianka Tarnawa - KS Bystra 1 września, 11:00

Iskra Klecza Dolna - Huragan Skawica 0:1

Spartak Skawce - Chełm Stryszów 1 września, 17:00

Dąb Sidzina - Skawa Jaroszowice 1 września, 17:00

Leńczanka Leńcze - Jubilat Izdebnik 1 września, 17:00

Lachy Lachowice - Żarek Stronie 4:1

Grom Grzechynia - Strzelec Budzów 1 września, 16:00Klasa C /Wadowice/

Czarni Koziniec - Olimpia Zebrzydowice 1 września, 11:00

Świt Osielec - Sokół Frydrychowice 1 września, 17:00

Stanisławianka Stanisław Dolny - Orzeł Radocza 0:0

Zryw Lanckorona - Leskowiec Rzyki 1:0

Orzeł II Wieprz - Łysa Góra Zawadka 1 września, 17:00

Płomień Sosnowice - Jastrzębianka Jastrzębia 1 września, 17:00

Victoria Półwieś - Skawa Witanowice 1 września, 14:00SK

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image