Dodano dnia 11.10.2019, 10:16
Piłkarski weekend: Babia Góra na prestiżowym turnieju. Derbowe apogeum w B-klasie!
Brak planów na weekend? Nasza redakcja ma na to skuteczne rozwiązanie. Otóż piątkowy wieczór poświęcamy znajomym - wychodząc z nimi na miasto czy też do lokalnego baru na wsi. Na długo? Śmiało możemy zarwać nockę, ponieważ w następny dzień będzie dane nam dłużej pospać. Dlaczego? A no, bo terminarz na to w pełni pozwala, gdyż lokalne rozgrywki startują od 15:00. Chyba, że jest się fanem suskiej Babiej Góry, to naszą propozycję będzie trzeba poważnie przemyśleć. A w niedzielę? Powtórka z rozrywki. Skoro rozrywka i rozgrywki to zapraszamy na naszą prawie zawsze udaną zapowiedź;-)

Rozpoczynamy od futbolu w żeńskim wydaniu, czyli od Ladies Tempo. W poprzedniej kolejce dziewczyny z Białki zawstydziły drużynę z Naramy. Tym samym spowodowały, że ówczesne wiceliderki miały prawo opuścić boisko z wypiekami na twarzy. Teraz białczanki czeka teoretycznie najprostsze zadanie, choć wyjazdowe. Sobotnim rywalem będzie bowiem Jedynka/Świt Krzeszowice, czyli ostatnia drużyna IV ligi.

Męskie wydanie rozpoczynamy oczywiście od ligi okręgowej. W sobotę jako pierwsze do gry ruszą drużyny Halniaka Maków Podhalański oraz Tempa Białki.

Halniak stoczy pojedynek z MKS-em Libiąż. Starcie sąsiadów z dołu tabeli, posiadających tę samą zdobycz punktową zapowiada nam batalię drużyn, które będą walczyć na boisku niczym Kmicic w obronie Jasnej Góry. No dobra, Kmicica to my nie obrażajmy. Po prostu szykuje się zacięte widowisko.

Tempo z kolei, po dwóch kolejnych wynikach, do których de facto zdecydowanie nas nie przyzwyczaili - zagra w Zatorze z Zatorzanką. Ta w poprzedniej kolejce w stolicy powiatu - krótko mówiąc się nie popisała. Przypomnijmy przy okazji tego rywala, że ostatnia wyjazdowa porażka białczan w lidze, miała miejsce właśnie w Zatorze 5 maja 2018 roku.

Pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego w Makowie oraz w Zatorze - Garbarz Zembrzyce rozpocznie wyjazdowy mecz w Jaworznie. Czwarta w tabeli Victoria to z pewnością rywal wymagający, ale i zarówno taki, któremu jako jedynemu przytrafiła się rażąca gafa. Przegrana z czerwoną latarnią ligi, czyli Sosnowianką z pewnością chluby klubowi nie przyniosła.

Mecz suskiej Babiej Góry z Nadwiślaninem Gromiec przełożono na 16 listopada. Powód? Udział podopiecznych Grzegorza Kmiecika w towarzyskim turnieju w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się podczas pikniku pokoleń, a udział w nim wezmą - poza Babią - trzy inne "stuletnie" drużyny: Beskid Andrychów, Wawel Kraków, Polan Żabno. „Jubileusz objął patronatem Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Obecność zapowiedział też Zbigniew Boniek” – czytamy na oficjalnej stronie suszan. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 11:00 na stadionie jubilata, czyli WKS-u Wawel Kraków.

Najcięższe zadanie z V-ligowców będzie miał Jordan Jordanów. Od drugiej kolejki jordanowianie nie są w stanie zgarnąć kompletu punktów, a ich niedzielny rywal w ramach dziewiątej serii gier - Jarmuta Szczawnica zmiata każdego w grupie Nowy Sącz (8-0-0 z bilansem bramek 31-5).

Czas na A-klasę, a z nią weekend zapowiada się równie atrakcyjnie, co piątkowy wieczór z kumplami.

Mówi się, że pazurki pokazują kobiety, ale jeśli dochodzi do derbów to prawdziwe drapieżne szpony zaobserwujemy u panów. Takowy pojedynek stoczą Jałowiec Stryszawa z BCS-em Zawoją. Ciężki grafik BCS-u spowodował, że podopieczni Jacka Kudzi stracili aż 15 bramek w ostatnich trzech meczach. Jałowiec z kolei dobre spotkania przeplata słabszymi, ale pomimo derbowej rangi to podopieczni Tomasza Sali będą faworytem tego meczu.

Najwyżej notowany zespół A-klasy z powiatu suskiego, czyli Naroże Juszczyn podejmie Halniaka Targanice i z pozoru nie takie trudne zadanie – może okazać się trudnym. Otóż Halniak punktuje zdecydowanie lepiej na wyjazdach (12 pkt.) aniżeli przed własną publicznością (4 pkt.). Nie zmienia to jednak faktu, że juszczynianom inny wynik jak wygrana po prostu nie przystoi.

Level hard czeka Żurawia Krzeszów, który podejmie wicelidera ligi - Huragan Inwałd. A tym z kolei drużyny z powiatu suskiego leżą doskonale, gdyż cztery takowe na swoim rozkładzie już mają. Powyższe w sobotę, a w niedzielę?

Gdyby pogoda w niedzielę odzwierciedlała nazwę drużyn, jakim przyjdzie stoczyć mecz w Roczynach - to z domu wychodzić z pewnością byśmy nie radzili. Błyskawica Marcówka zagra bowiem z Burzą Roczyny, a w ich meczach zawsze coś się dzieje. Dobra nieważne w którą stronę padają bramki - ważne że padają. 5,6 to średnia bramek na mecz z udziałem Błyskawicy. Teraz podopieczni Dariusza Klimasary powalczą o pierwsze ligowe punkty na wyjeździe.

Napięcie osiągnie apogeum w niedzielę w B-klasie, gdzie wszystkie drużyny z powiatu suskiego - poza Lachami i rzecz jasna Unią - stoczą derbowe pojedynki.

Trzeci Huragan Skawica zagości u lidera, czyli Strzelca Budzów i będzie to zdecydowanie spotkanie numer jeden kolejki.

Po sąsiedzku zarówno terytorialnie jak i w tabeli Dąb Sidzina podejmie KS Bystrą. W poprzednim sezonie o wynikach gminnych derbów decydował atut własnego boiska. Czy i tym razem będzie tak samo?

Kolejne derby to te w Grzechyni, gdzie Grom podejmie Tarnawiankę Tarnawa. Grom w tym sezonie jeszcze recepty na rywali zza miedzy nie znalazł, a Tarnawianka na rozkładzie ma takowych dwóch (Dąb, Lachy).

Do Lachowic z kolei zawita Iska Klecza Dolna, czyli drużyna, która jeszcze nie tak dawno grała w IV lidze. Iskra jednak wspólnego z IV ligą ma już tyle, co organista z kapelą rockową. Czwarte w tabeli Lachy będą z pewnością chciały odbić sobie poprzednią porażkę z Tarnawianką i wskoczyć na tzw. pudło.

Rodzynek na Podhalu, czyli Unia Naprawa zagra z Lepietnicą Klikuszową, a więc drużyną plasującą się o lokatę wyżej. Nadarza się zatem dobra okazja na pójście za ciosem i drugie z rzędu zwycięstwo dla Naprawy.

Dotarliśmy do Serie C, gdzie pierwszych wyjazdowych punktów w niedzielę poszuka szósty w tabeli Świt Osielec. Jego rywalem będzie znajdujący się na dziesiątej pozycji Płomień Sosnowice. Warto wspomnieć, że obie drużyny są bardzo niekoleżeńskie, bo niechętnie dzielą się punktami w tym sezonie. W tabeli w rubryce remis znajdziemy bowiem „jajo”.

IV liga kobiet, grupa: małopolska (zachód)

Jedynka/Świt Krzeszowice – Ladies Tempo Białka 12 października, 15:00Liga okręgowa /Wadowice/

Brzezina Osiek - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 12 października, 15:00

Niwa Nowa Wieś - KS Chełmek 12 października, 15:00

Zatorzanka Zator - Tempo Białka 13 października, 15:00

Halniak Maków Podhalański - MKS Libiąż 12 października, 15:00

LKS Żarki - LKS Gorzów 13 października, 15:00

Victoria 1918 Jaworzno - Garbarz Zembrzyce 12 października, 15:30

Sosnowianka Stanisław Dolny - Arka Babice 13 października, 15:00

Nadwiślanin Gromiec - Babia Góra Sucha Beskidzka – przełożony na 16 listopada, 13:00Liga okręgowa /Nowy Sącz/

Jordan Jordanów - Jarmuta Szczawnica 13 października, 16:00Klasa A /Wadowice/

Naroże Juszczyn - Halniak Targanice 12 października, 15:00

Jałowiec Stryszawa - BCS Zawoja 12 października, 15:00

Żuraw Krzeszów - Huragan Inwałd 12 października, 15:00

Wisła Łączany - Dąb Paszkówka 12 października, 15:00

Skawa Wadowice - Nadwiślanka Brzeźnica 12 października, 15:00

Astra Spytkowice - Korona Skawinki 12 października, 11:00

Sokół Przytkowice - Orzeł Wieprz 12 października, 15:00

Burza Roczyny - Błyskawica Marcówka 13 października, 12:00Klasa B /Wadowice/

Dąb Sidzina - KS Bystra 13 października, 15:00

Leńczanka Leńcze - Spartak Skawce 13 października, 15:00

Lachy Lachowice - Iskra Klecza Dolna 13 października, 15:00

Grom Grzechynia - Tarnawianka Tarnawa 13 października, 15:00

Strzelec Budzów - Huragan Skawica 13 października, 15:00

Żarek Stronie - Chełm Stryszów 13 października, 15:00

Jubilat Izdebnik - Skawa Jaroszowice 12 października, 15:00Klasa B /Podhale/

Unia Naprawa - Lepietnica Klikuszowa 13 października, 11:00Klasa C /Wadowice/

Zryw Lanckorona - Olimpia Zebrzydowice 12 października, 15:00

Orzeł II Wieprz - Stanisławianka Stanisław Dolny 13 października, 15:00

Płomień Sosnowice - Świt Osielec 13 października, 15:00

Victoria Półwieś - Czarni Koziniec 13 października, 14:00

Skawa Witanowice - Sokół Frydrychowice 12 października, 15:00

Jastrzębianka Jastrzębia - Orzeł Radocza 13 października, 15:00

Łysa Góra Zawadka - Leskowiec Rzyki 13 października, 15:00SK


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image