Dodano dnia 27.09.2019, 09:31
Piłkarski weekend: Derby w Makowie. Szlagier w Juszczynie. Święta Wojna w Krakowie!
Zbliża się koniec tygodnia, a to oznacza, że regionalne drużyny wkraczają na lokalne boiska. Tym razem to jednak nie wszystko, ponieważ otrzymujemy zwiększoną porcję futbolu o derby Krakowa! Doszukaliśmy się jednak małego minusika, bo po takiej dawce piłkarskich emocji jakie szykuje nadchodzący weekend, możemy zaobserwować u siebie zwiększony obwód brzucha;-) Do przeżycia prawda?

Zapowiedź ligi okręgowej rozpoczniemy od razu z wysokiego C, bo jak inaczej zaklasyfikować derbowy pojedynek pomiędzy Halniakiem Maków Podhalański, a Garbarzem Zembrzyce. Na papierze, faworyta należy upatrywać wśród podopiecznych Zdzisława Janika, którzy pomimo trudnych rywali w pierwszym ośmiu kolejkach, zajmują piątą lokatę. Nie taki prolog sezonu, wyobrażano sobie z kolei Makowie. Przedostatni Halniak wciąż szuka panaceum na skuteczniejszą grę. Jednak jak wiemy, w tego typu starciach zdarzyć się może wszystko, a wszelkie dywagację na temat obecnej formy czy wyników schodzą na dalszy plan.

Na pamięć z kolei, wykłutą mamy zapowiedź każdego kolejnego meczu Tempo Białki. W sumie to wystarczy jedynie dać kopiuj, wklej, parę razy nacisnąć backspace, zmienić oraz przedstawić rywala i enter;-) Tym razem standardu jednak nie będzie. Dlaczego? A no bo sobotni rywal czyli Brzezina Osiek to drużyna, która wyjątkowo białczanom nie leży. Wystarczy wspomnieć, że z ostatnich dziesięciu ligowych pojedynków, sześciokrotnie wygrała Brzezina, trzykrotnie Tempo, a raz drużyny podzieliły się punktami. Nie zmienia to jednak faktu, że faworytem – jak w każdym meczu – będzie Tempo, które nokautuje w tym sezonie wszystkich. Z kolei ich rywal po dobrym starcie, doznał lekkiej zadyszki. W ostatniej kolejce poległ bowiem w Suchej Beskidzkiej, a wcześniej zanotował dwa remisy z beniaminkami ligi.

W niedzielę, o godzinie 12:00 swój wyjazdowy mecz rozpocznie suska Babia Góra. Godzina ustalona perfekcyjnie, ażeby spokojnie wyrobić się na derby Krakowa i być ciągle w futbolowym transie. Rywalem Niwa Nowa Wieś, czyli drużyna plasująca się w tabeli na trzeciej lokacie. Podopiecznych Grzegorza Kmiecika czeka zatem piekielnie ciężkie zadanie, bo Niwa to jedna z rewelacji tegorocznych rozgrywek.

Szczebel w dół, a tam największą uwagę przykuwa stracie Naroża Juszczyn z Huraganem Inwałd. Bez wątpienia mecz numer jeden tej serii, ponieważ dojdzie do pojedynku trzeciej drużyny z wiceliderem. Wiemy co znaczy juszczyńska twierdza? Oczywiście. W końcu odwiedzamy, a jak nie odwiedzamy to czytamy przecież;-) W woli przypomnienia, to właśnie tam Naroże gra zazwyczaj efektowną, a zarazem efektywną piłkę. Sobotni rywal tanio skóry jednak nie sprzeda i obie drużyny z pewnością wyjdą na boisko po komplet punktów. Między innymi z powodu niebezpiecznie uciekającego lidera z Przytkowic.

Lecz to co elektryzuje wszystkie wioski, miasta, gminy, powiaty, województwa, a nawet kraje – wydarzy się w niedzielę w Krakowie. Tempo ma swój standardzik w wygrywaniu, a my z kolei swój rytuał w zapowiedzi derbów. Tak więc, gdy już kurz po lokalnych meczach zacznie opadać, kiedy krety będą mogły powoli ryć murawy - o 17:30 w Krakowie lub w telewizji, usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego. Święta Wojna czyli 198 Derby Krakowa! Cracovia zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Wisła jest jedenasta i ma pięć punktów mniej. Lekcja historii: Biała Gwiazda wygrała z Pasami cztery ostatnie spotkania i to najdłuższa tego typu seria w historii rywalizacji tych klubów. Jednak wszelkiego rodzaju statystyki można sobie włożyć w cztery litery. W tym meczu może wydarzyć się wszystko. Zatem drogie matki, żony, dziewczyny, kochanki - wybaczcie swoim panom, że niekoniecznie będą chcieli odwiedzić teściową czy pojechać w handlową niedzielę na zakupy. Znaczna część z Was również będzie chciała przeżyć te piłkarskie emocje. Warto, bo będzie się działo!

Liga okręgowa /Wadowice/

KS Chełmek - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 29 września, 16:00

Brzezina Osiek - Tempo Białka 28 września, 16:00

Niwa Nowa Wieś - Babia Góra Sucha Beskidzka 29 września, 12:00

Zatorzanka Zator - MKS Libiąż 29 września, 15:00

Nadwiślanin Gromiec - LKS Gorzów 28 września, 11:00

Halniak Maków Podhalański - Garbarz Zembrzyce 28 września, 16:00

LKS Żarki - Arka Babice 28 września, 16:00

Victoria 1918 Jaworzno - Sosnowianka Stanisław Dolny 28 września, 16:00Liga okręgowa /Nowy Sącz/

Jordan Jordanów - Krokus Przyszowa 29 września, 16:00Klasa A /Wadowice/

BCS Zawoja - Halniak Targanice 29 września, 16:00

Naroże Juszczyn - Huragan Inwałd 28 września, 16:00

Jałowiec Stryszawa - Dąb Paszkówka 28 września, 14:00

Żuraw Krzeszów - Nadwiślanka Brzeźnica 28 września, 16:00

Wisła Łączany - Korona Skawinki 28 września, 16:00

Astra Spytkowice - Błyskawica Marcówka 28 września, 11:00

Sokół Przytkowice - Burza Roczyny 28 września, 16:00

Orzeł Wieprz - Skawa Wadowice 28 września, 14:00Klasa B /Wadowice/

Spartak Skawce - KS Bystra 29 września, 16:00

Dąb Sidzina - Iskra Klecza Dolna 29 września, 16:00

Leńczanka Leńcze - Tarnawianka Tarnawa 29 września, 14:00

Lachy Lachowice - Huragan Skawica 29 września, 16:00

Grom Grzechynia - Chełm Stryszów 29 września, 16:00

Strzelec Budzów - Skawa Jaroszowice 29 września, 16:00

Żarek Stronie - Jubilat Izdebnik 29 września, 16:00Klasa B /Podhale/

Unia Naprawa - Skawianin Skawa 28 września, 16:30Klasa C /Wadowice/

Stanisławianka Stanisław Dolny - Olimpia Zebrzydowice 28 września, 11:00

Zryw Lanckorona - Świt Osielec 28 września, 16:30

Orzeł II Wieprz - Czarni Koziniec 29 września, 16:00

Płomień Sosnowice - Sokół Frydrychowice 29 września, 16:00

Victoria Półwieś - Orzeł Radocza 29 września, 14:00

Skawa Witanowice - Leskowiec Rzyki 29 września, 11:00

Jastrzębianka Jastrzębia - Łysa Góra Zawadka 29 września, 16:00SK

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image