Dodano dnia 18.04.2019, 10:05
Piłkarski weekend: Wielka Sobota na sportowo. Magia Tempo, Babiej Góry i Błyskawicy! - Aktualizacja
Wielka Sobota to czas szczególny. Z jednej strony dzień ten jest czasem oczekiwania, ciszy, milczenia, a z drugiej – tej w aspekcie sportowym – dniem pracowitym gdyż na lokalnych stadionach do rywalizacji przystąpią drużyny z niemal wszystkich lig.
/Dariusz Klimasara na ostatniej prostej do awansu z Błyskawicą Marcówka/

Niemal, bo grę odpuszcza grupa Podhale. Nasi przedstawiciele czyli A-klasowy Jordan Jordanów oraz B-klasowa Unia Naprawa swobodnie będą mogli udać się na choćby święcenie pokarmów.

Skoro reszta gra to z pewnością każdy z zawodników w świąteczną niedzielę przy rodzinnym stole będzie chciał zasiąść bogatszy o zwycięstwo. Trzy punkty bowiem dla drużyny sprawi, że Święta Wielkanocne dla każdego indywidualnie będą okazją do jeszcze większego świętowania;-)

Patrząc jednak konkretów rozpocznijmy od Tempo Białki, które w najbliższą sobotę wybierze się do Zatora w celu rzucenia lokalnej Zatorzanki na swoją wyrachowaną karuzelę. Wymarzony, idealny start w postaci kompletu zwycięstw i dodatkowe potknięcia lidera Strażaka Rajsko pozwalają co raz bardziej wierzyć, że w powiecie suskim zawita IV liga (nie taka sparingowa). Otóż po rundzie jesiennej zespół z Białki tracił do lidera z Rajska osiem punktów, a po pierwszych czterech kolejkach rundy wiosennej - strata ta zmalała zaledwie do trzech oczek. Pomóc zespołowi z Białki może już w sobotę Garbarz Zembrzyce, który na własnym stadionie podejmie wspomniany Strażak. Można rzecz, że dojdzie do starcia „czerwonej latarni” (nie uwzględniając drużyn wycofanych) z obniżającym loty liderem. Na papierze faworyt jest jeden ale to boisko i dyspozycja dnia zweryfikuje wszystko.

Kolejny konkret do A-klasowa Babia Góra Sucha Beskidzka. Ta obniżać lotów nie zamierza i udowadnia, że jest w stanie wyjść z każdej opresji. Wyłączony układ nerwowy drużyny pozwolił na samodzielne liderowanie w swojej klasie rozgrywkowej. Dwa punkty przewagi nad drugą Astrą Spytkowice powodują lekki komfort psychiczny ale nie zmienia to faktu, że każdy kolejny mecz w tej lidze będzie przypominał walkę jak o ostatnią butelkę wody na pustyni. W sobotę bezbłędna u siebie Babia Góra (10-0-0) podejmie BCS Zawoję, a więc czwartą siłę ligi, która z pewnością tanio skóry nie sprzeda.

Drabina lekko w dół, a tam B-klasowe pendolino – Błyskawica Marcówka. 14 punktów przewagi nad drugą drużyną i komfort jakiego przez ostatnie lata Błyskawica nie miała. Balansowanie na granicach awansu rok po roku i końcowe niepowodzenia zmobilizowały drużynę do niepozostawienia złudzeń rywalom. Wydaje się, że nikt ani nic nie jest w stanie zatrzymać rozpędzonej do granic możliwości Błyskawicy. W sobotę jednak podopiecznych Dariusza Klimasary czeka niełatwe zadanie. Wyjazd do Jaroszowic na mecz z lokalną Skawą, a więc czwartą ekipą ligi będącą na równi punktami z drugą Koroną Skawinki. Nadmieńmy również, że trzecia obecnie jest KS Bystra, która tym samym ochoczo wyraża chęć awansu wyżej.

A-klasa w grupie Podhale pauzuje ale Jordan Jordanów od początku nie próżnuje. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera z Czarnego Dunajca pozawala na kolejną wiarę w awans. Choć tam na wiosnę rozegrano zaledwie jedną kolejkę to wiele w drużynie z Jordanowa się nie zmieniło. Miejscowi bowiem to rollercoaster, który odwraca mecze podobnie do Babiej Góry.

Jeszcze rzut oka na C-klasę, a tam Tarnawianka Tarnawa Dolna na drugiej lokacie. W pierwszych dwóch meczach na wiosnę tego zespołu padło uwaga… 19 bramek. Liczba ta mówi sama za siebie.

Powyższe obrazuje, że drużyn z naszego powiatu w formie oraz takich, które w swoich ligach zajmują miejsce „top” mamy sporo. Początek rundy wiosennej należy zdecydowanie pod dyktando powiatu suskiego!

Poniżej przedstawiamy piłkarski rozkład gry na zbliżającą się Wielką Sobotę:

Liga okręgowa /Wadowice/
Nadwiślanin Gromiec - LKS Żarki 2:2 – mecz rozegrano 17-go kwietnia
Garbarz Zembrzyce - Strażak Rajsko 0:2
Zatorzanka Zator - Tempo Białka 1:1
KS Chełmek     - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2:1
Niwa Nowa Wieś - Brzezina Osiek 2:1
Sosnowianka Stanisław Dolny - Victoria 1918 Jaworzno 3:7
Arka Babice - Halniak Maków Podhalański 1:1


Klasa A /Wadowice/
Znicz Sułkowice Bolęcina - Burza Roczyny 2:1
Astra Spytkowice - Dąb Paszkówka 5:2
Sokół Przytkowice - Naroże Juszczyn 0:0
Orzeł Wieprz - Jałowiec Stryszawa 2:3
Skawa Wadowice - Żarek Barwałd Górny 3:0
Babia Góra Sucha Beskidzka - BCS Zawoja 3:1
Żuraw Krzeszów - Huragan Skawica 0:2
Wisła Łączany - Halniak Targanice 2:2


Klasa B /Wadowice/
Czarni Koziniec - Dąb Sidzina 1:3
Żarek Stronie - KS Bystra 1:1
Jubilat Izdebnik - Leńczanka Leńcze 0:0
Skawa Jaroszowice - Błyskawica Marcówka 2:1
Chełm Stryszów - Korona Skawinki 0:1
Strzelec Budzów - Lachy Lachowice 1:1
Olimpia Zebrzydowice - Grom Grzechynia 2:3


Klasa C /Wadowice/
Jastrzębianka Jastrzębia - Zryw Lanckorona 0:3 (wo)    
Płomień Sosnowice - Victoria Półwieś 2:0
Pogoń Bugaj - Sokół Frydrychowice 1:3
Spartak Skawce - Orzeł Radocza 3:2
Tarnawianka Tarnawa - Orzeł II Wieprz 3:1
Łysa Góra Zawadka - Cedron Brody 2:2

Sebastian Kurpiel
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image