Dodano dnia 13.09.2018, 11:54
Piłkarski weekend: zapowiedź/terminarz/wyniki – pod lupą Garbarz Zembrzyce
Na samym wstępie tej zapowiedzi, postanowiliśmy skupić swoją uwagę na drużynie Garbarza Zembrzyce, czyli ekipie która zaliczyła spory spadek formy – taki z nieba do czyśćca. W poprzednim sezonie zaskakiwali polotem, fantazją, a zwłaszcza skutecznością, aplikując rywalom po kilka bramek na mecz. W tym spisują się z pewnością nie na miarę oczekiwań kibiców.

Wyjście z natłoku porażek, nastąpiło w poprzedniej kolejce. Odbili się od dna? Być może tak, ale sposób w jaki to uczynili pokazał, że drużyna ta ma charakter. Jak większość z nas wie, pojechali na wyjazd do Stanisławia Dolnego, a więc do drużyny z powiatu wadowickiego, która zawodzi na całej linii. Trafił swój na swego – tak określano to spotkanie. Praktyka ukazała całkiem co innego. Osłabiony Garbarz, grający cały mecz w dziesięciu rozbił Sosnowiankę 5:1. Zawodnicy pokazali, że grając w „dziesiątkę” też można wygrać. Wystarczy, że każdy da z siebie 10% więcej. Powiedzenie to użyte było w spotkaniu Halniaka z Relaksem, ale dużo lepiej obrazuje wyczyn Garbarza. Sprawy w swoje „nogi” wziął duet Puda-Adisa. Do tej kolejki pierwszy z nich zawiesił korki na kołku, drugi leczył uraz. Czy najbardziej bramkostrzelny napad powróci? Wydaję się, że na chwilę obecną, powinien być to cel numer jeden działaczy drużyny z Zembrzyc.

A co słychać w drużynach, które na początku sezonu wiodą w naszym powiecie prym? Trochu się zmieniło, a nawet sporo ponieważ hegemonem na tę chwilę została tylko Babia Góra. Komplet sześciu zwycięstw, nieważne czy to derby, czy mecz wyjazdowy, czy przy własnej publiczności – wychodzą jak po swoje. Pierwszej porażki doznali Tempo, Błyskawica, oraz KS Bystra. W związku z powyższym, bezbłędna w powiecie suskim pozostaje tylko Babia Góra!

Teraz o rozkładzie jazdy na najbliższy weekend. W lidze okręgowej, najcięższe zadanie czeka drużynę Tempo, które pojedzie do lidera ligi Niwy Nowa Wieś. Drużyna z powiatu oświęcimskiego jest objawieniem obecnych rozgrywek, gdyż na swoim koncie ma komplet punktów – zdecydowanie szykuje się hit kolejki. W ten sam dzień Halniak wybierze się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Świetną formę strzelecką utrzymuje Damian Kowalczyk, oby tak dalej. Garbarz rozegra mecz z KS Chełmek, a więc czwartą siłą ligi. O sytuacji drużyny z Zembrzyc mowa już była, resztę ten co leczy rany pokaże.

W klasie A, do obejrzenia będzie tylko jedno derbowe starcie, ale za to jakie. Babia GóraHuragan, a więc spryt kontra twarda gra. Rosnący w siłę Żuraw podejmie Halniak Targanice. Krzeszowianie również napad mają w formie. BCS Zawoja pojedzie do Wadowic, a więc na mecz równych sobie drużyn. W tej klasie, najcięższe zadanie czeka Naroże. Wyjazd do Spytkowic na mecz z Astrą czyli bezbłędnym liderem ligi. Tyle na sobotę, a co w niedzielę? Jałowiec wybierze się do Przytkowic na mecz z Sokołem, który mieliśmy okazję ostatnio w Juszczynie obejrzeć. Naroże Sokoła ustrzeliło, a jak będzie z Jałowcem? Przekonamy się niebawem. W podhalańskiej klasie A, Jordan w niedzielę podejmie KS Zakopane. Jordanowska forma zachwyca.

W klasie B prawie szczyt należy do naszych drużyn. Drugie Lachy podejmą w niedzielę Strzelec – ten mecz wydaje się być top w tejże kolejce. W sobotę trzecia Błyskawica podejmie Skawę Jawiszowice, a czwarta KS Bystra zagra z Żarkiem Stronie. Podobne spotkania, gdyż zarówno nasze drużyny jak i ich rywale sąsiadują ze sobą w tabeli.

Terminarz z późniejszymi wynikami przedstawiamy poniżej.

Sebastian Kurpiel

Liga okręgowa
Relaks Wysoka 2-2 Nadwiślanin Gromiec
Arka Babice 1-5 LKS Żarki
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 5-2 Halniak Maków Podhalański
Zatorzanka Zator 3-2 Victoria 1918 Jaworzno
Brzezina Osiek 2-0 Sosnowianka Stanisław Dolny
Niwa Nowa Wieś 0-0 Tempo Białka
KS Chełmek 4-1 Garbarz Zembrzyce

Klasa A /Wadowice/
Wisła Łączany 2-2 Burza Roczyny
Żuraw Krzeszów 8-1 Halniak Targanice
Babia Góra Sucha Beskidzka 3-0 Huragan Skawica
Skawa Wadowice 3-1 BCS Zawoja
Orzeł Wieprz 3-2 Żarek Barwałd Górny
Sokół Przytkowice 1-0 Jałowiec Stryszawa
Astra Spytkowice 4-0 Naroże Juszczyn
Znicz Sułkowice Bolęcina 1-4 Dąb Paszkówka

Klasa A /Podhale/
Skalni Zaskale 4-1 Lepietnica Klikuszowa
Przełęcz Łopuszna 0-4 Zawrat Bukowina Tatrzańska
Lubań Tylmanowa 5-0 KS Łapsze Niżne
Babia Góra Lipnica Wielka 2-2 Orkan Raba Wyżna
Czarni Czarny Dunajec 5-1 Wiatr Ludźmierz
Zapora Kluszkowce 1-1 Granit Czarna Góra
Jordan Jordanów 1-3 KS Zakopane

Klasa B /Wadowice/
KS Bystra 0-0 Żarek Stronie
Dąb Sidzina 5-0 Czarni Koziniec
Leńczanka Leńcze 2-0 Jubilat Izdebnik
Błyskawica Marcówka 1-1 Skawa Jaroszowice
Korona Skawinki 1-2 Chełm Stryszów
Lachy Lachowice 1-2 Strzelec Budzów
Grom Grzechynia 4-1 Olimpia Zebrzydowice

Klasa B /Podhale/
Szarotka Rokiciny Podhalańskie 1-4 Delta Pieniążkowice
Szarotka Chochołów 5-0 Unia Naprawa
Skawianin Skawa 3-1 Wierchy Lasek
Skałka Rogoźnik 1-2 Gorce Rdzawka
Podgórki Krauszów 1-2 Grel Trute
Janosik Sieniawa 2-1 Orawa Jabłonka

Klasa C /Wadowice/
Cedron Brody 5-2 Zryw Lanckorona
Spartak Skawce - Victoria Półwieś 16 września, 16:30
Sokół Frydrychowice 1-1 Orzeł II Wieprz
Pogoń Bugaj 5-1 LKS Bieńkówka
Płomień Sosnowice 1-2 Tarnawianka Tarnawa
Orzeł Radocza 2-1 Jastrzębianka Jastrzębia

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image