Dodano dnia 05.10.2018, 08:51
Piłkarski weekend: zapowiedź/terminarz/wyniki – pod lupą nieobliczalny Żuraw Krzeszów
Za nami emocjonujące, szalone, zjawiskowe Mistrzostwa Świata w siatkówce. Pełne dramaturgii, horroru, ale co najważniejsze z happy endem. Morderczy turniej ze względu na intensywność oraz tryb codziennie rozgrywanych spotkań, niedawno dobiegł końca. Mamy swoje upragnione trofeum, a więc obronione to co nam należne. Czy piłka siatkowa powinna zostać sportem narodowym? Czy sport ten dosięgnął futbolu? Czy Bartosz Kurek powinien zostać Prezydentem Polski? Czy Michał Kubiak swoim spojrzeniem „zabija” jak Bazyliszek? Żarty, żartami ale nad tym pierwszym pytaniem góra powinna się poważnie zastanowić. W końcu jako Polaków może nas rozpierać duma narodowa.

Przejdźmy do kwestii związanej z tematem, a więc do beniaminka z Krzeszowa. Nieobliczalny jak Ekstraklasa to najlepsze określenie drużyny Żurawia. Mogą wygrać z każdym, mogą również przegrać. Nie remisują, dużo strzelają, trochu też tracą. Statystyki pokazują, że przed własną publicznością lubią grać, a w roli gości gleba dla nich jest mniej żyzna. 4-0-1 z bramkami 19-5 tak przedstawia się dorobek spotkań „u siebie”. Wyjazdowo 2-0-2 z bramkami 6-10 potwierdzają powyższe słowa. Na uwagę zasługuje trio Ćwiertnia - Świerkosz - Bielarz, które wspólnie w swoim dorobku ma 15 bramek, co daje 60% wszystkich zdobytych. Zajmowana czwarta pozycja, po dziewięciu spotkaniach wydaje się być sporym sukcesem. Wynik ten można jak najbardziej odebrać na plus, podobnie jak postawę całej drużyny. Średnio na mecz z ich udziałem pada pięć bramek. Pokazuje to, że spotkania nie są rozgrywane na zaciągniętym ręcznym, ale na pełnych obrotach. W sobotę czeka ich mission imposible, ponieważ gościć będą A-klasowe pendolino z Suchej Beskidzkiej. Ale komu jak nie im, może udać się powtrzymać rozpędzoną Babią Górę.

Teraz o spotkaniach top na nadchodzący weekend. W wielu klasach rozgrywkowych taki „hicior” się znajdzie.

W lidze okręgowej piąte Tempo Białka pojedzie do czwartego Chełmka. Białczanie tracą zaledwie oczko do czwartej pozycji. Ponadto drugi Strażak Rajsko zagra z trzecią Zatorzanką Zator, a więc ktoś punkty musi zgubić. Oba spotkania zostaną rozegrane w sobotę o godzinie 15:00. Pojawia się świetny moment na zaatakowanie czołówki przez Tempo. W wadowickiej klasie A, jak wiemy czwarty Żuraw Krzeszów podejmie lidera Babią Górę Sucha Beskidzka. Nieprzewidywalność jednych oraz fachura drugich mogą, a nawet muszą dać świetne widowisko i to takie z wysokiego pułapu o charakterze derbowym. To spotkanie również zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 15:00. W podhalańskiej klasie A, szósty Jordan Jordanów w niedzielę wybierze się do Raby Wyżnej. Orkan zajmuje czwarte miejsce z przewagą dwóch punktów nad Jordanem. Tu nadmienić należy, że drużyna z powiatu suskiego traci do pierwszego miejsca zaledwie trzy punkty, mając o jedno spotkanie rozegrane mniej niż poprzedzające go drużyny. Mecz rozpocznie się w niedzielę o 16:00. Tak więc kolejna świetna okazja do ataku na czołówkę tabeli. W wadowickiej klasie B, czwarta KS Bystra podejmie drugą Błyskawicę Marcówkę. Bystra napędzona derbową wygraną oraz pokonaniem lidera kontra Błyskawica, która ostatnio urządziła sobie festiwal bramek. Obie drużyny dzielą tylko dwa punkty, obie w podobnej formie - tu każdy wynik jest możliwy. Tyle z najciekawiej zapowiadających się spotkań, a poniżej przedstawiamy terminarz z późniejszymi wynikami.

Sebastian KurpielLiga okręgowa /Wadowice/

Nadwiślanin Gromiec - Sosnowianka Stanisław Dolny 4:0

KS Chełmek - Tempo Białka 0:1

Victoria 1918 Jaworzno - Niwa Nowa Wieś 3:0

Halniak Maków Podhalański - Brzezina Osiek 2:0

LKS Żarki - Garbarz Zembrzyce 0:0

Strażak Rajsko - Zatorzanka Zator 2:0

Relaks Wysoka - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 3:0

Pauzuje: Arka BabiceKlasa A /Wadowice/

Burza Roczyny - Naroże Juszczyn 0:3

Jałowiec Stryszawa - Dąb Paszkówka 1:2

Żarek Barwałd Górny - Znicz Sułkowice Bolęcina 2:3

BCS Zawoja - Astra Spytkowice 1:2

Huragan Skawica - Sokół Przytkowice 4:3

Halniak Targanice - Orzeł Wieprz 1:0

Wisła Łączany - Skawa Wadowice 2:1

Żuraw Krzeszów - Babia Góra Sucha Beskidzka 2:3Klasa A /Podhale/

Lepietnica Klikuszowa - Granit Czarna Góra 1:3

Wiatr Ludźmierz - KS Zakopane 2:2

Orkan Raba Wyżna - Jordan Jordanów 2:1

KS Łapsze Niżne - Zapora Kluszkowce 2:4

Zawrat Bukowina Tatrzańska - Czarni Czarny Dunajec 5:1

Skalni Zaskale - Babia Góra Lipnica Wielka 3:1

Przełęcz Łopuszna - Lubań Tylmanowa 3:1Klasa B /Wadowice/

Żarek Stronie - Strzelec Budzów 2:4

Chełm Stryszów - Olimpia Zebrzydowice 6:2

Skawa Jaroszowice - Grom Grzechynia 3:0

Jubilat Izdebnik - Lachy Lachowice 2:2

Czarni Koziniec - Korona Skawinki 0:2

KS Bystra - Błyskawica Marcówka 1:2

Dąb Sidzina - Leńczanka Leńcze 5:1Klasa B /Podhale/

Delta Pieniążkowice - Grel Trute 1:4

Gorce Rdzawka - Janosik Sieniawa 2:0

Wierchy Lasek - Orawa Jabłonka 2:0

Unia Naprawa - Podgórki Krauszów 4:1

Szarotka Rokiciny Podhalańskie - Skałka Rogoźnik 1:1

Szarotka Chochołów - Skawianin Skawa 2:1Klasa C /Wadowice/

Zryw Lanckorona - Jastrzębianka Jastrzębia 0:3

Tarnawianka Tarnawa - Łysa Góra Zawadka 2:1

Orzeł II Wieprz - Orzeł Radocza 4:4

Victoria Półwieś - Płomień Sosnowice 2:1

Cedron Brody - Pogoń Bugaj 5:1

Spartak Skawce - Sokół Frydrychowice 3:2

Pauzuje: LKS Bieńkówka.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image