Dodano dnia 04.04.2019, 08:04
Podhalańska Szkoła Futbolu "Biała Gwiazda" klubem partnerskim Wisły
Przy wsparciu Wisły Kraków na początku poprzedniego miesiąca w naszym powiecie powstała Podhalańska Szkoła Futbolu "Biała Gwiazda". Podczas niedzielnego meczu z Legią Warszawa doszło do oficjalnego podpisania umowy współpracy. Patronem medialnym Szkoły jest PowiatSuski24.pl.
Podhalańska Szkoła Futbolu Biała Gwiazda powstała na początku roku. Założycielem oraz prezesem jest Paweł Paczka, były trener młodzieżowy Wisły Kraków. W tej chwili, mimo niedawnego startu, w strukturach szkółki jest już 70 dzieci. PSF swoją siedzibę ma w Budzowie, jednak zajęcia mają odbywać się na terenie całego powiatu suskiego.

– Bardzo się cieszę na powrót do Wisły Kraków i możliwość współpracy. Myślę. że dzięki tej współpracy będziemy mogli stworzyć odpowiednie warunki rozwoju dla dzieci i młodzieży z powiatu suskiego i granicznych miejscowości. W dzisiejszych czasach ciężko zachęcić dzieci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ale mam nadzieję, że wspólne wyjazdy na mecze Wisły, treningi z trenerami w Akademii czy różnego rodzaju rywalizacja sportowa zachęcą do trenowania i wzbudzą w nich marzenia o zostaniu w przyszłości profesjonalnym piłkarzem. Ze swojej strony chciałbym podziękować Sebastianowi i Rafałowi za pomoc oraz chęć współpracy z naszą szkółką szczególnie w tym trudnym, ale jednak pięknym okresie Wisły Kraków. Cieszy mnie również współpraca z naszą lokalną firmą Max-Bud, która wesprze naszą szkółkę. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony i już nie mogę się doczekać realizowania założonych planów. Teraz czas zabrać się do pracy, aby w najbliższym czasie któryś z naszych zawodników mógł zasilić szeregi jednej z drużyn Akademii Wisły – mówi pomysłodawca, koordynator oraz prezes Podhalańskiej Szkoły Futbolu Biała Gwiazda, Paweł Paczka.

- W czasie pracy w AP Wisła Kraków marzyłem o własnej szkółce w przyszłości, ale nie sądziłem, że stanie się to tak szybko i od razu przy współpracy z Akademią Wisły Kraków oraz Wisły Kraków S.A. - powiedział Paweł Paczka.


W tym momencie w szkółce trenuje obecnie około 70 zawodników i zawodniczek w wieku 5-12 lat.
Zapraszamy nowych zawodników do trenowania w szkółce według systemu szkolenia Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków!
Obecnie zajęcia odbywają się w takich miejscowościach jak Palcza, Stronie, Jachówka, Marcówka, Zembrzyce, w których uczestniczą również zawodnicy i zawodniczki z sąsiednich miejscowości.


Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 509487418
oraz na profilu szkółki na Facebook.com

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image