Dodano dnia 01.08.2018, 11:06
Podokręg Wadowice wkracza w trzecią fazę PP
Najbardziej prestiżowe rozgrywki w Polsce, nabierają tempa - bynajmniej w powiecie suskim. Powoli zaczyna się walka, o możliwość zaistnienia i to nie tylko w naszym obrębie. Choć droga, którą trzeba przebyć jest stosunkowo długa, kręta i wyboista, to ewentualne pokazanie się ponad Podokręgiem, jest marzeniem wielu klubów.

W rundzie wstępnej zwanej u nas rundą trzecią, rozgrywanej na szczeblu Podokręgu Wadowice, znajdują się cztery drużyny z naszego powiatu. Niżej przedstawione ekipy, apetyt na awans wyżej mają ogromny. Jose Mourinho - jeden z najlepszych trenerów w piłkarskim świecie, powiedział niegdyś: „Piłka na poziomie klasy C i reprezentacji Polski jest taka sama. Różnica polega na tym, że w reprezentacji gra się szybciej”. Brzmi dwuznacznie, ale za to jakże motywująco dla lokalnych.

Do tej pory piorunująco idzie Błyskawica, która rozgrywki rozpoczęła od początku i kolejne rundy ma za sobą. 4-go sierpnia, rozegra ciężkie spotkanie z beniaminkiem Ligi Okręgowej - Relaksem Wysoka. Obie drużyny dzieli różnica dwóch klas, a więc spotkanie z kategorii niełatwe dla B-klasowca. Małe derby powiatu, rozegrają 5-go sierpnia Lachy z Halniakiem, a więc także spotkanie drużyn, które dzielą dwie klasy. Faworytem wydaje się być drużyna z Makowa, ale Lachy w tej edycji PP grają jak z nut. Pokonali dwie drużyny, które w tym sezonie zdobyły awans (Huragan, Żuraw). Zwłaszcza 9:1 z Huraganem, robi wielkie wrażenie. Najciekawiej jednak, zapowiada się w Białce. Tempo rozegra 4-go sierpnia spotkanie, z IV-ligowym Beskidem Andrychów. Los dla Białczan nie był łaskawy, ale zobaczymy jak pokażą się na tle ligi, do której z pewnością aspirują. Pewne jest to, że w PP nie ma miejsca na słabą grę, błędy, przeciętność. Krótka piłka, przegrywasz – odpadasz. Przedstawicieli naszego powiatu, przedstawiamy poniżej.

Błyskawica Marcówka - Relaks Wysoka g.17:00 (sob.)

Tempo Białka - Beskid Andrychów g.17:00 (sob.)

Lachy Lachowice - Halniak Maków Podhalański g. 17:00 (ndz.)Sebastian Kurpiel

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image