Dodano dnia 13.06.2019, 09:35
Puchar Polski: Matysek strzela. Hutnik najlepszy w Małopolsce.
Hutnik Kraków pokonał Orła Ryczów w finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszą bramkę w barwach zespołu z Nowej Huty zdobył Patryk Matysek.
Mecz finałowy został rozegrany 12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zdecydowanym faworytem był Hutnik, który nie zawiódł licznie przybyłych swoich kibiców.

W pierwszej połowie bramkę dla Hutnika zdobył Krzysztof Świątek. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Kolejno trafiali Dawid Linca, Przemysław Antoniak oraz w 80 minucie spotkania -najważniejszy gol z naszego punktu widzenia - Patryk Matysek. Było to pierwsze trafienie wychowanka MKS Babia Góra Sucha Beskidzka w seniorskiej drużynie z Nowej Huty.

W sobotę 8 czerwca Patryk Matysek oraz Kacper Kubasiak (również wychowanek Babiej Góry) cieszyli się z awansu juniorów Hutnika do Centralnej Ligi Juniorów, w którym mają swój duży udział. W meczu z SMS Resovia Rzeszów Matysek zdobył dwa gole, Kubasiak dołożył jedno trafienie. Hutnik wygrał 4:2. Wiosną na 13 spotkań Matysek zagrał 12 razie, Kubasiak - 11.

Patryk i Kacper podążają tą samą drogą. Po Babiej Górze trafili do Stadionu Śląskiego, następnie Cracovii Kraków. Miniony sezon spędzili w Hutniku.

Po wygranej 4:0 z Orłem Ryczów Hutnik awansował do 1/32 Pucharu Polski.

foto: hutnik.org


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image