Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.08.2018, 12:21
Szalony mecz, kunszt „Kowala”, wyrachowanie gości
W sobotnie przedpołudnie doszło do meczu, który jak się okazało był niemałym dreszczowcem. Rollercoaster, wyjście z więzienia gości i końcowy dramat gospodarzy to tylko część określeń, które towarzyszyły temu spotkaniu. Halniak prowadząc do przerwy 2:0, poległ po zmianie stron 2:3, a decydującą o losach bramkę stracił w doliczonym czasie gry. Z lekkim opóźnieniem, zapraszamy na relacje ze spotkania Halniak Maków Podhalański – Relaks Wysoka.

Kowal” – strzelec wyborowy

Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, którzy od początku spotkania wcisnęli gaz do dechy. Wyszli na boisko, wiedząc czego chcą. Spotkanie rozpoczęło się od… bramki. Już w 1 minucie, prowadzenie gospodarzom dał nie kto inny jak Damian Kowalczyk. Najpierw po jego strzale piłkę odbił bramkarz gości Przemysław Kubas, napastnik Halniaka wystartował do „wyplutej” piłki i skierował ją do siatki. Szybkość oraz nos snajpera, dały o sobie znać. Kolejne minuty to napór ze strony gospodarzy. Próbowali kolejno Adam Piskorz w 5 minucie, oraz wspomniany Kowalczyk minutę później. Dwa razy dobrymi paradami popisał się Kubas. W 26 minucie po efektownym rajdzie oraz celnym podaniu Macieja Furmana w pole karne, „Kowal” odwrócił się z piłką i wpakował ją na 2:0 – klasa. W 43 minucie Szymon Bobek, oddał strzał tzw. fałszem, ale piłka niewiele minęła obramowanie bramki. Do przerwy zasłużone 2:0. Piłkarze Relaksu, w głównej mierze oddawali strzały z dystansu, większość nad poprzeczką. W pierwszej połowie oddali tylko jedno uderzenie w światło bramki, ale średnio warte uwagi. Było grząsko, mokro więc strzały z dystansu były wskazane.

Wyjście gości z więzienia

Druga połowa od pierwszej, różniła się praktycznie wszystkim. Bramki padały w przeciwnym kierunku, drużyny zamieniły się rolami, a goście pokazali wielki charakter. Połowa zdecydowanie dla beniaminka z Wysokiej, choć mogła, a nawet powinna ułożyć się inaczej. Mianowicie w 60 minucie, bramkarz gości złapał piłkę po zagraniu od swojego obrońcy - cóż zdarza się. Gospodarze mieli zatem szanse z rzutu wolnego pośredniego. Bliska odległość: krótko podać, zamknąć oczy i huknąć. Nie wyszło, Dawid Burzyński trafił tylko w stojący na linii mur. W 63 minucie wspomniana akcja zemściła się na Halniaku. Błąd obrony, wykorzystał Wiktor Serwin. Będąc sam na sam, nie dał szans golkiperowi Halniaka. Przyjezdni poczuli krew i to dosłownie. Sporo agresji, kartek, brzydkich fauli. Było wiadome, że tego meczu nie dokończą w komplecie. W 67 minucie po faulu na Burzyńskim boisko opuścić powinien Szymon Kalinowski. Tylko żółta kartka i spore niezadowolenie miejscowych. Uchylmy rąbka tajemnicy, że wspomniany piłkarz wyleciał w 89 minucie za drugą żółtą kartkę. W 68 minucie po akcji Wycisk-Żak, ten drugi pakuję piłkę do siatki. Zrobiło się 2:2 i mecz rozkręcił się na dobre. W 73 minucie Kowalczyk, miał swoją sytuację. Oddał świetny strzał z ostrego kąta, a piłka o centymetry minęła okienko bramki. Do 3:2 brakowało tylko nutki szczęścia. W końcówce meczu, zawodnikom puszczały nerwy. Najpierw rezerwowy bramkarz gospodarzy Łukasz Kobiałka, otrzymał żółtą kartkę, następnie wspomniany Kalinowski wyleciał z boiska. Sędzia doliczył trzy minuty, a beniaminek pokazał, że grając w dziesiątkę też można wygrać. W końcu wystarczy, że każdy da z siebie 10% więcej. W 93 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową skierował Maciej Kołodziej. Niedługo po tym sędzia zakończył spotkanie. Można rzec, że Halniak przegrał wygrany mecz.

Zawodnik meczu: Damian Kowalczyk. Dwie zdobyte bramki, zasuwa z przodu, dobrze zastawia piłkę. Ustawił mecz Halniakowi, później zabrakło tylko szczęścia.

Halniak Maków Podhalański – Relaks Wysoka 2:3