Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.11.2023, 07:20
Suski Klub Lekkoatletyczny ze świetnymi wynikami rywalizacji w Spale!
25.11.2023r w Spale odbył się Finał Halowej Olimpiady LdK! czyli Lekkoatletyki dla Każdego. Każde województwo wystawiło swoje 36-osobowe reprezentację składające się z zawodniczek i zawodników z kategorii U12 i U14. W reprezentacji województwa Małopolskiego znalazło się aż 7 reprezentantów SKL Sucha Beskidzka.

Do rywalizacji przystąpili goście reprezentacje z Austrii, Słowacji oraz Finlandii.
W tej międzynarodowej stawce doskonale zaprezentowali się zawodnicy Suskiego Klubu Lekkoatletycznego.

Kamil Dyrek w skoku w dal ze strefy w kat U12 osiągnął znakomity wynik 4,54m, co dało mu brązowy medal! Znakomicie na 300m zaprezentowały się dziewczyny: Sabina Basiura w kategorii U14 z wynikiem 43,28s wywalczyła znakomite 5 miejsce, a Emilia Śpiewla w tej samej kategorii z wynikiem 44,39s zajęła 11 miejsce. Julia Ferdek na tym samym dystansie 300m, ale w niższej kategorii wiekowej U12 z czasem 47,97s zajęła rewelacyjne 7 miejsce. Maja Gruchlik w skoku w dal ze strefy w kategorii U12 poleciała na odległość 4,14m, co dało jej w rezultacie fantastyczne 10 miejsce. Bruno Długosz mimo potknięcia na starcia uzyskał doskonały czas - 8,99s w biegu na 60m w kategorii U12 jednak nie dał ten rezultat awansu do finału i sklasyfikowano Bruna na 17 miejscu. Weronika Janeczek podczas biegu na 1000m w kategorii U14 doznała lekkiego urazu, który wykluczył ją z walki o czołowe lokaty, ale ukończyła i za to ogromne słowa uznania z czasem dalekim od jej PB - 3:43,02s została sklasyfikowana na 42 miejscu.
Na koniec rozegrano rywalizację sztafet wojewódzkich 8x200m Mix, w której wystąpiła Julia Ferdek i Kamil Dyrek, wspólnie z kolegami z małopolski zajęli 6 miejsce.

źródło: SKL Sucha Beskidzka.