Dodano dnia 10.09.2021, 16:03
W Stryszawie utworzono nowy oddział przedszkolny

Władze Gminy Stryszawa w ubiegłym roku podjęły decyzję o utworzeniu nowego, dodatkowego oddziału przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Stryszawie. Decyzja ta podyktowana była dużym zainteresowaniem rekrutacją dzieci do grupy 3-4 latków oraz ograniczoną liczbą wolnych miejsc. Nowy oddział przedszkolny dla dzieci 3 i 4 letnich już od września rozpoczął swoją działalność.

Do dyspozycji przedszkolaków została oddana sala z miejscem do zabawy i zajęć edukacyjnych, szatnia oraz łazienki przystosowane do wieku dzieci. Oddział został wyposażony m. in. w nowe stoliki, krzesełka i szafki. Dzieci mogą korzystać z przestronnych i jasnych pomieszczeń oraz mnóstwa kolorowych zabawek.

Jak podkreśla sam Wójt Gminy Stryszawa  Rafał Lasek: „Zwiększenie miejsc przedszkolnych dla najmłodszych dzieci jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Dzisiaj, dzięki wytężonej pracy wielu osób widzimy efekty tych działań.”

-Mamy nadzieję, że nowo utworzony oddział przedszkolny wraz z nową salą cieszył się będzie uznaniem, jako miejsce przyjazne i bezpieczne dla dzieci, z profesjonalną opieką nauczycieli i opiekunów oraz smacznymi posiłkami przygotowywanymi na miejscu w kuchni - mówi Justyna Habowska-Kardaś.

foto: Dyrektor przedszkola Joanna Świerkosz
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image