Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 16.03.2023, 18:00
Budzów: Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych
14 marca 2023 r. w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Budzów w Budzowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych.
Wzięli w nim udział uczniowie z klas 0-V szkół podstawowych gminy Budzów. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – Kategoria Klas 0-II oraz Kategoria Klas III-V. Celem konkursu było zaprezentowanie najciekawszych dzieł literatury polskiej i powszechnej oraz popularyzacja piękna i kultury języka polskiego.

W sumie zaprezentowało się 27  uczestników, a kunszt recytatorski oceniało jury w składzie: mgr Barbara Skubis-Tyszewska (emerytowany nauczyciel z Zespołu Szkół im. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim), mgr Bogumiła Jamróz (emerytowany nauczyciel z byłego Gimnazjum  w Makowie Podhalańskim), Danuta Kawa (Dyrektor Biblioteki I Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów).

Jury biorąc pod uwagę następujące kryteria:  dobór repertuaru odpowiedni do wieku recytatora, sposób interpretacji tekstu oraz  ogólny wyraz artystyczny  przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria klas 0-II

I miejsce –   Michał Pęcek ze Szkoły Podstawowej w Bieńkówce

II miejsce –   Karina Jopek ze Szkoły Podstawowej w Baczynie

III miejsce –  Lena Jopek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Budzowie

Wyróżnienie –  Nadia Chromy ze Szkoły Podstawowej w Bieńkówce
                         Magdalena Talaga

Kategoria klas III-V

I miejsce –   Natalia Gałuszka ze Szkoły Podstawowej w Baczynie

II miejsce –  Julia Ręćkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie

III miejsce – Amelia Jopek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Palczy

Wyróżnienie – Miłosz Chorąży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Palczy
Milena Zborowska ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej

 

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych będą reprezentować gminę Budzów w konkursie na szczeblu powiatowym.

Więcej zdjęć na bioakbudzow.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image