Dodano dnia 09.02.2016, 13:02
BUDZÓW: Rodzice Dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera

Coraz częściej do kompleksowej rehabilitacji w Ośrodku dołączają się osoby z Autyzmem, z jego spectrum oraz zespołem Aspergera. Pogłębienie wiedzy na temat trudności z jakimi się borykają same osoby z autyzmem i ich rodziny pozwoliło na zrozumienie ich potrzeb i konieczność wprowadzenia ukierunkowanej dla nich terapii.

Zapraszamy do Ośrodka Hipoterapii i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych w Stobnie, gdzie w przyjaznej atmosferze dążą do stworzenia i realizowania programu terapeutycznego, także dla dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera.

Ośrodek od 30 lat zajmuje się rehabilitacją na 14 dniowych turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych (z opiekunami). Pacjentami Ośrodka są Dzieci i Młodzież z mpdz, różnorodnymi dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, chorobami metabolicznymi, stanami pourazowymi, wadami postawy oraz niepełnosprawnością umysłową, Teraz dołączamy terapie dla dzieci z Zespołem Aspergera i Autyzmem w oparciu o wiedzę, zdobytą na szkoleniach dotyczących terapii prowadzonych przez Fundację Synapsis, Stowarzyszenie Dalej Razem czy terapię Behawioralną Gdańsk dla dzieci z Autyzmem i zespołem Aspergera. Doświadczenie i współpraca ze Stowarzyszeniami pomoże przygotować właściwy plan zajęć terapeutycznych w naszym Ośrodku aby:

  • był dla tych osób zrozumiały, stały, przewidywalny, dostosowany do jego możliwości, potrzeb oraz zainteresowań

  • zajęcia odbywały się w przyjaznych dla niego warunkach

  • wykorzystywano odpowiednie narzędzia np. wizualizacja planu zajęć poprzez zdjęcia, obrazka piktogramy czy karty z napisami

  • były oparte na prostych, krótkich komunikatach skierowanych do osoby

  • otrzymywało wsparcie podczas programu i było odpowiednio nagradzane

  • były realizowane we współpracy z Rodzicami oraz specjalistycznymi placówkami, w których ma prowadzaną terapię


Więcej informacji na stronie Ośrodka: www.stecrom.pl, tel. 607 302 322, 67 216 90 02, www.rehabilitacja-stobno.pl, www.osrodek-stobno.pl oraz Facebook.

Także Fundacja „Cegiełka Nadziei”, która udziela bezpłatnych informacji i pomocy Rodzinom o mniejszych możliwościach finansowych. www.cegielkanadzie.pl

info. UG Budzów

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image