Dodano dnia 06.11.2017, 07:52
Budzowska "dwójka" w konkursie "Odblaskowa Szkoła"
Szkoła Podstawowa nr 2 w Budzowie kolejny raz bierze udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania przez dzieci i dorosłych z elementów odblaskowych oraz promowania inicjatywy ograniczającej zagrożenia w ruchu drogowym.
W ramach tej akcji szkoła przeprowadziła szereg działań, między innymi konkursy plastyczne, muzyczne, literackie oraz wiedzowe z zakresu ruchu drogowego. Promowała na różne sposoby noszenie odblasków.
Uczniowie klas II, III i VII odwiedzili też policjantów w budynku komendy, gdzie zobaczyli jak pracują policjanci, ale też utrwalili wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.
Innowacją w tegorocznych działaniach szkoły był udział uczniów w kontroli drogowej, prowadzonej w rejonie szkoły  przez policjantów Referatu Ruchu Drogowego w Suchej Beskidzkiej. Dzieci miały przygotowane niespodzianki dla kierujących, -tym prawidłowo jadącym wręczali własnoręcznie wykonane medale, a tym, którzy jechali nieprawidłowo „smutne buźki”.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image