Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 06.02.2024, 15:59
Dzień Bezpiecznego Internetu w Bieńkówce.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który jest obchodzony 6 lutego 2024 r. policjanci przeprowadzają z uczniami spotkania w szkołach podstawowych, a także z dziećmi, które przebywają na wypoczynku w czasie jeszcze trwających ferii zimowych. Prowadzone spotkania mają na celu promowanie bezpiecznego i pozytywnego wykorzystania „nowych technologii” przez dzieci i młodzież.

Luty br. to okres wzmożonych działań profilaktycznych w obszarze cyberzagrożeń.

W tym celu policjanci, chcąc uświadomić dzieci o istniejących zagrożeniach, przeprowadzają kolejną akcję „Dnia Bezpiecznego Internetu” 
w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu suskiego.

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. Często słyszymy w mediach o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości albo utracie pieniędzy za produkty, które nigdy nie dotarły do klienta. Funkcjonariusze na każdym ze spotkań z dziećmi wyjaśniają, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Zwracają szczególną uwagę na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane.

Uczniowie dowiedzieli się też, jak postępować, aby bezpiecznie korzystać ze stron internetowych, w tym z bardzo popularnych obecnie portali społecznościowych.

Takie spotkanie odbyło się m.in. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Bieńkówce. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie dzieliły się swoją wiedzą oraz odpowiadały na zadawane pytania.

Na zakończenie dzielnicowi wszystkim uczestnikom, którzy byli aktywni w czasie spotkania, wręczali upominki związane z „Zagrożeniami w Sieci”.


Źródło: KPP Sucha Beskidzka
(kliknij logo): 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image