Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 09.01.2024, 12:08
„EKO BACZYNIACY MÓWIĄ PO ANGIELSKU”- zakończenie projektu w Gminie Budzów.
W Szkole Podstawowej w Baczynie w grudniu 2023r. zakończył się projekt  „Eko Baczyniacy mówią po angielsku”. Projekt trwał od września 2022 -do grudnia 2023. W ramach projektu miały miejsce w szkole wspaniałe akcje.

Projekt został opracowany przez panią Joannę Mirochę oraz panią Małgorzatę Chorąży  i  był realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekt  dotyczył promowania postaw ekologicznych wśród dzieci i postrzegania przez młodych ludzi problemów związanych z ochroną środowiska, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Poznając zagrożenia środowiska naturalnego w swoim najbliższym otoczeniu, uczniowie szukali pomysłów w jaki sposób mogą im zapobiegać. Zajęcia o tematyce ekologicznej odbywały się w językach polskim i angielskim. Otrzymany grant 17000zł został przeznaczony na naukę języka angielskiego oraz przyrody w sposób kreatywny i innowacyjny. Zostały zakupione m. in. tablety do szkoły, budki lęgowe, sadzonki, drzewka, a także nagrody dla uczestników konkursów oraz gry dydaktyczne, które uatrakcyjniały naukę języka angielskiego.  W  miesiącach od marca do czerwca uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz wolontariusze ze szkoły sadzili drzewa, krzewy i sadzonki miododajne wokół szkoły.

W projekt zaangażowana była cała szkoła, w tym  uczniowie klas I-III, którzy siali nasiona i uczyli się ich nazw w j. angielskim oraz  Rada Rodziców, która sfinansowała zakupu ziemi i sadzonek. Ponadto odbyły się konkursy „Eko torba” „Eco domek dla owadów”.

Uczniowie przy wsparciu swoich rodzin stworzyli piękne domki, które zostały postawione wokół szkoły i będą służyły wszystkim owadom zapylającym.  Dzieci wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez  p. Magdaleną Głuc ze szkółki krzewów, która udzieliła im wielu cennych wskazówek dotyczących roślin miododajnych, które sadzili wokół szkoły. Dumni uczniowie mogli latem i jesienią obserwować efekty swojej pracy- zakwitły posiane kwiaty, krzewy, a i do domków zawitały  owady. W wakacje  uczestniczyli w półkoloniach – wyjechali do Babiogórskiego Parku Narodowego i przez tydzień mieli zorganizowane zajęcia ekologiczne w szkole ucząc się o przyrodzie w j.angielskim. W zimie uczniowie dokarmiali ptaki, rozwieszali karmniki. Nauczyli się wiele o otaczającej przyrodzie i już czekają na kolejny taki wspaniały projekt.


Źródło: UG Budzów
Źródło: ZSP Baczyn
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (Kliknij logo):
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image