Dodano dnia 04.10.2016, 13:15
Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Zachełmnej

Jak co roku pod koniec września w szkole Podstawowej w Zachełmnej obchodzono święto sportu i matematyki. Organizatorkami imprezy były Anna Rozum i Magdalena Konderak. Ambasadorem tegorocznego Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w tamtejszej szkole został Cuprum Lubin- zespół siatkarski grający w Plus Lidze.

Grzegorz Łomacz przywitał wszystkich i życzył powodzenia, co prawda za pośrednictwem Internetu, ale wszyscy byli ucieszeni, że reprezentant Polski przemawia właśnie do nich. Następnie uczniowie pochwalili się swoją twórczością i zaprezentowali wierszyki.
Podczas oficjalnej części uczniowie oglądali filmik, który pokazywał jak wykorzystać palce, aby ułatwić sobie mnożenie.

„ Z tygrysem liczymy, przez osiem mnożymy” to piosenka, którą zakończyła oficjalną część po której przystąpino do egzaminu na „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Po egzaminie, do którego mógł każdy przystąpić, rozpoczęły się sportowo-matematyczne konkurencje na boisku szkolnym.
Uczniowie klas 4-6 mieli do pokonania tor przeszkód, skoki na skakance i rzuty do kosza, a to wszystko z działaniami z tabliczki mnożenia.

Na zakończenie jako, że Ambasadorem był klub siatkarski, nie mogło obyć się bez meczu siatkówki, a skład drużyn został utworzony jak przystało na matematyczne święto - dzięki tabliczce mnożenia.

Po meczu wszyscy uczniowie otrzymali upominki i medale. Zwycięzca toru przeszkód otrzymał również pamiątkowy upominek od Ambasadora, który za pośrednictwem Internetu zakończył szkolne święto.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image