Dodano dnia 01.07.2020, 08:48
Gmina Budzów: Wyremontowane i wyposażone zostaną szkolne stołówki
Gmina Budzów po raz kolejny wnioskowała o środki dla stołówek szkolnych, w tym roku  nabór zakończył się z sukcesem. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 151 360,00 zł w ramach rządowego programu  „Posiłek w szkole i w domu”- moduł 3- na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych. Całkowity koszt realizacji programu to 189 515,91 zł.
Za pieniądze zostaną wyremontowane i wyposażone stołówki w Szkole Podstawowej w Bieńkówce oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Palczy. Dyrektorzy szkół na etapie przygotowywania wniosków, szczegółowo zaplanowali prace remontowo-adaptacyjne oraz zakup sprzętu   i wyposażenia, które mają zostać sfinansowane w ramach programu.

Gmina wnioskowała o dofinansowanie również dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie, niestety placówka nie została objęta wsparciem. Działanie rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” zaplanowano  do 2023 r.  zatem szkoła w Baczynie ma jeszcze szanse na pozyskanie środków.

źródło: UG Budzów
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image