Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 14.03.2024, 15:14
„Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas 0-V”-Budzów.
12 marca 2024 r. w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Budzów w Budzowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych. Celem konkursu było zaprezentowanie najciekawszych dzieł literatury polskiej i powszechnej oraz popularyzacja piękna i kultury języka polskiego. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: Kategoria Klas 0-II oraz Kategoria Klas III-V.

Podczas konkursu zaprezentowało się 28 uczniów szkół podstawowych z Gminy Budzów. Umiejętności recytatorów oceniało jury w składzie: mgr Barbara Skubis-Tyszewska (emerytowany nauczyciel z Zespołu Szkół im. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim), mgr Bogumiła Jamróz (emerytowany nauczyciel z byłego Gimnazjum  w Makowie Podhalańskim), Danuta Kawa (Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów).

Biorąc pod uwagę kryteria konkursu:  dobór repertuaru odpowiedni do wieku recytatora, sposób interpretacji tekstu oraz  ogólny wyraz artystyczny  przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria klas 0-II

I miejsce –   Arkadiusz Głuc

II miejsce –   Jan Wrona

III miejsce –  Anna Hodurek

Wyróżnienie –  Jagoda Fuja, Lena Bogdał

Kategoria klas III-V

I miejsce –   Nikola Szczygieł

II miejsce –  Miłosz Chorąży

III miejsce –  Michał Pęcek

Wyróżnienie – Zuzanna Nowak, Julia Kiełbus

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w konkursie na szczeblu powiatowym.


Źródło: UG Budzów

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image