Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 30.11.2023, 12:31
Pożar budynku w Budzowie - działania Straży Pożarnej.
30 listopada 2023 roku, o godzinie 6:40, dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku znajdującego się w pobliżu kościoła w Budzowie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz Ochotnicze Straże Pożarne z całej gminy Budzów i OSP Zembrzyce. Po dotarciu na miejsce, strażacy zastali rozwinięty pożar budynku dydaktyczno-warsztatowego, z widocznymi płomieniami na zewnątrz. Na szczęście, nie odnotowano osób poszkodowanych.

Pierwsze działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu terenu działań ratowniczych. Następnie przystąpiono do gaszenia ognia. Strażacy stosowali sprzęt ochrony dróg oddechowych z uwagi na intensywne zadymienie. Po opanowaniu płomieni, strażacy rozpoczęli demontaż elementów konstrukcyjnych budynku, w tym dachu, aby dokładnie dogasić palące się elementy konstrukcji dachu i ocieplenia.

Akcja gaśnicza trwała około 2 godzin. W jej przeprowadzeniu uczestniczyło 11 pojazdów pożarniczych i 48 strażaków.


źródło: KPPSP w Suchej Beskidzkiej
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image