Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 22.09.2023, 15:20
Szkolenie dla rodziców nauczycieli w Budzowie i Bieńkówce. (Policja).
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili kolejne praktyczne spotkania dla rodziców i nauczycieli z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest walizka profilaktyczna z imitacjami środków odurzających oraz przedmiotami pomocniczymi.

We wtorek 19.09.2023 r. odbyło się szkoleni dla rodziców i nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w  Bieńkówce natomiast dzień później w środę 20.09.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie z wykorzystaniem walizki profilaktycznej. Dzięki takiemu narzędziu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza, a zapoznanie się z jej zawartością pozwala uświadomić dorosłym jak wymyślne metody i sposoby znajduje dzisiejsza młodzież na to, aby skutecznie ukrywać przed swoimi najbliższymi narkotyki lub inne substancje psychoaktywne. Podczas spotkania policjanci przekazali nauczycielom podstawowe informacje na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych oraz podstawowych rodzajach narkotyków lub dopalaczy. Zwrócono uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niosą za sobą zażywanie ww. środków, a także przedstawiono zawartość kuferka, wewnątrz którego znajdują się imitacje środków odurzających oraz przedmiotów pomocniczych. Organizowane spotkania są jednymi z kolejnych realizowanych przez  policjantów z terenu powiatu suskiego w ramach działań przeciwko uzależnieniom. 

Posiadana walizka edukacyjna pozwala policjantom na jeszcze szerszą kampanię społeczną, uświadamiającą osoby dorosłe o niebezpieczeństwach dla życia i zdrowia ludzkiego, jakie niosą za sobą używanie nowych substancji psychoaktywnych.

Za: KPP w Suchej Beskidzkiej.
więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image