Dodano dnia 12.10.2021, 16:13
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy z grantem
Duży sukces ma na swoim koncie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, który w lipcu przystąpił do programu grantowego Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”. Na realizację ciekawego przedsięwzięcia uzyskał grant w wysokości 20 tys. zł.
„Moje miejsce na Ziemi” jest największym programem grantowym Fundacji Orlen, którego beneficjentami mogą być stowarzyszenia, instytucje kultury i sportu, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich i inne organizacje z całej Polski. Fundacja zachęca do udziału w nim każdego, kto troszczy się o środowisko w którym mieszka i ma pomysł jak je rozwijać. W informacji Fundacja Orlen podkreśliła, że wiele inicjatyw ma szansę zaistnieć dzięki lokalnym liderom społeczności, którzy angażują się w poprawę jakości życia wspólnoty. Gala podsumowująca IV edycję programu „Moje miejsce na Ziemi” odbyła się 6 października w Muzeum Śląskim w Katowicach – w tym roku najwięcej grantów na projekty otrzymało właśnie województwo śląskie.

W środę 6 października odbyła się Gala Laureatów programu grantowego Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Na grantobiorców czekały nagrody po 5, 10, 15 i 20 tysięcy złotych. Wśród laureatów znalazł się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy, który uzyskał grant o najwyższej wartości – 20 tys. zł.  Placówkę reprezentowała dyrektor Zespołu Małgorzata Urbańska oraz nauczyciel przedszkola Mirosława Zaręba. Głównym celem projektu jest wykreowanie dydaktycznej, ekologicznej i prozdrowotnej przestrzeni ogrodowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Palczy. Terapia, rekreacja i rehabilitacja skierowana jest do dzieci, uczniów i dorosłych, w tym osób niepełnosprawnych.

Realizacja zadań ujętych w projekcie potrwa od marca  do czerwca przyszłego roku.

źródło: UG Budzów
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image