Dodano dnia 12.02.2020, 09:05
Aktywne ferie na nartach
W okresie ferii zimowych na stoku narciarskim „BESKID” w Spytkowicach  już piąty rok z rzędu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bystra-Sidzina nabywali podstawowe umiejętności nauki jazdy na nartach.
Projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki – Upowszechnianie sportów zimowych, ma  na celu organizację nauki jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów szkół podstawowych. Jego główne założenia to: zdobycie podstawowych umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach, zapoznanie się z zasadami zachowania i bezpieczeństwa na stokach narciarskich, jak również zapoznanie uczniów z  zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania.

W projekcie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Bystra-Sidzina – łącznie 60 osób.  Projekt zachęca uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego, poprawy kondycji, podnoszenia ogólnej sprawność fizycznej uczniów, jak również integruje środowisko gminne. Od początku projektu z nauki jazdy na nartach zjazdowych skorzystało już ponad 200  uczniów.

źródło: UG Bystra-Sidzina
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image