Dodano dnia 29.11.2016, 16:26
Bloku wydarzeń z okazji 150 lecia szkolnictwa w Bystrej Podhalańskiej ciąg dalszy
We wrześniu oraz październiku, w Bystrej, odbyły się dwie imprezy, na których młodzi ludzie mogli popisać się swoimi talentami. Trzecie wydarzenie odbędzie się w środę 30 listopada o godzinie 17:00 w hali sportowej Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej.

Pierwsza z nich to pokazy umiejętności z dziedziny nauk przyrodniczych – głównie eksperymenty naukowe, a kolejna dała szansę na popisy sportowe w piłce nożnej, m.in. rodzice przeciwko uczniom, gimnastyce artystycznej czy tańcu.Trzecie wydarzenie odbędzie się jutro tj. w środę o godzinie 17:00 w hali sportowej Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej.

Młodzi ludzie zaprezentują swoje talenty aktorskie w przedstawieniu teatralnym pt. „Romeo i Julia”.

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Bystrej, uczniowie rozdawali, własnoręcznie zaprojektowane, zaproszenia radnym oraz gościom. Niemniej jednak wszystkie wydarzenia z okazji 150 lecia mają charakter otwarty.

Ostatni gwizdek dla utalentowanych rozlegnie się 29 grudnia, kiedy to odbędzie się swego rodzaju wieczorek literacko-poetycki. Oprócz uczniów wystąpią także absolwenci placówki szkolnej, a nawet osoby, które mają na koncie wersje papierowe swej twórczości.

Ewa Stokłosa, dyrektor szkoły w Bystrej Podhalańskiej liczy, że uda się stworzyć wyjątkowy klimat charakterystyczny dla tego typu spotkań literackich.Bardzo pozytywna inicjatywa, dająca młodym ludziom możliwość wykazania się umiejętnościami w różnych dziedzinach, to bezsprzecznie dobry ruch ze strony władz szkoły. Dobrze gdy coś się dzieje, a gdy jeszcze dzieje się dobrze to aż chce się żyć.Powodzenia wszystkim zaangażowanym w organizację oraz aktorom i pisarzom w tych nadchodzących wydarzeniach!


SG

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image