Dodano dnia 18.02.2021, 09:38
Bystra-Sidzina: Nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół podstawowych
Gmina Bystra-Sidzina  przystąpiła do realizacji projektu „Nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Bystra-Sidzina” mającego na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy  Bystra-Sidzina w ramach zajęć pozalekcyjnych, poprzez aktywną rekreację ruchową, promocję bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz jazdę w kasku. 
Programem zostało objętych 40 dzieci szkół podstawowych z terenu gminy. W ramach programu zostaną zorganizowane 4 wyjazdów na stok narciarski w Spytkowicach. Każde dziecko będzie uczestniczyło w 16 godzinnym cyklu nauki jady na stoku. 

Wyjazdy odbywać się będą w okresie od 19.02.2021 r. do 27.02.2021 r. Uczniowie w ramach projektu zapewniony mają dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciąg, wyposażeni są w kompletny sprzęt narciarski ( narty, buty, kijki i kaski) oraz są ubezpieczeni. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, a opiekę podczas przejazdu na stok, pobytu na stoku oraz powrotu do szkoły zapewnią nauczyciele- opiekunowie.

Uczniowie nabędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach zjazdowych na stokach o różnym nachyleniu i w różnych warunkach śniegowych. Nabędą umiejętności bezpiecznego upadania i podnoszenia się, umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim oraz umiejętność pokonywania trasy slalomu. Uczniowie zostaną zaznajomieni z koniecznością dbania o stan techniczny sprzętu narciarskiego. Ponadto, podczas zajęć poruszana będzie  tematyka związana z zasadami bezpieczeństwa na stoku, ze szczególnym uwzględnieniem posiadania odpowiednio dobranego kasku.

źródło: UG Bystra-Sidzina
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image