Z OSTATNIEJ CHWILI
Nowoczesny sprzęt dla szkół w Gminie Jordanów dzięki środkom z KPO / Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 02.03.2018, 09:41
Bystra-Sidzina: Trzecia edycja programu "Jeżdżę z głową”

W okresie tegorocznych ferii zimowych, już po raz trzeci w Gminie Bystra-Sidzina wystartował projekt „Jeżdżę z głową”. Zajęcia odbywały się  na stoku narciarskim „BESKID” w Spytkowicach i mały  na celu organizację nauki jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy.

Projekt obejmuje naukę jazdy na nartach, zdobycie umiejętności poprawnej techniki jazdy, zapoznanie z zasadami zachowania bezpieczeństwa na stokach narciarskich, oraz zagrożeniami i sposobami ich zapobiegania. Projekt jest finansowany w 50% z budżetu Województwa Małopolskiego i w 50% ze środków własnych gminy.

W zajęciach wzięły udział dwie grupy uczniów z terenu gminy Bystra-Sidzina – łącznie 40 osób.  Program stanowi zachętę dla uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego, ponadto poprawia kondycję, podnosi ogólną sprawność fizyczną uczniów jak również integruje środowisko gminne. Od 2016 r. kiedy to po raz pierwszy projekt został wdrożony, z nauki jazdy na nartach zjazdowych skorzystało już 120 uczniów z terenu gminy.
Od trzech lat wykwalifikowanych instruktorów i kompleksowe wyposażenie w sprzęt zapewnia pan Karol Krawczyk.

źródło: UG Bystra-Sidzina

Reklama
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.