Dodano dnia 24.04.2023, 18:05
Gmina Bystra-Sidzina: Posprzątaj z nami Małopolskę 2023
W przeprowadzonej na terenie gminy Bystra-Sidzina akcji pod nazwą Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!  udział wzięli pracownicy urzędu wraz z przedstawicielami Rady Gminy oraz Skansenu w Sidzinie. Do sprzątania dołączyły także dzieci i młodzież wraz z nauczycielami z placówek oświatowych: szkół i przedszkoli z terenu gminy.
Przeprowadzona akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych, turystycznych i leśnych. W  gminie Bystra-Sidzina jest to również duży, zauważalny problem. Podczas sprzątania pobocza drogi powiatowej, ilość wyrzuconych odpadów jest niebagatelna, a ich rodzaj wręcz zaskakuje. Przejeżdżając samochodami po drogach powiatowych, często nie zauważamy wyrzuconych na pobocze odpadów. W całej okazałości, pokazują się one jednak podczas pieszej wędrówki. Dla zobrazowania skali tego zjawiska, jako przykład można podać, że na kilkukilometrowym odcinku wzdłuż drogi powiatowej zebrano ponad 60 worków odpadów.

-Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji oczyszczania terenu naszej gminy i jednocześnie prosimy mieszkańców o zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania i  uświadamianie tych, którzy śmiecąc, nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele swoją beztroską i bezmyślnością wyrządzają zła w naszym wspólnym środowisku - piszą pracownicy Urzędu Gminy Bystra-Sidzina.

źródło: UG Bystra-Sidzina
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image