Z OSTATNIEJ CHWILI
Mieszkaniec powiatu suskiego oszukany na blika - czytaj na powiatsuski24.pl / Miasto Sucha Beskidzka liderem w Rankingu Gmin Małopolski 2024 - czytaj na powiatsuski24.pl / Policjanci, św. Mikołaj i Anioły z PCK odwiedzili chorych w Makowie Podhalańskim - czytaj na powiatsuski24.pl / Kto odpowiada za utrzymanie dróg na terenie Gminy Jordanów w sezonie zimowym 2024/2025 - czytaj na powiatsuski24.pl / Sprzedając w sieci, straciła 5 tys. zł. Kolejna mieszkanka powiatu suskiego padła ofiarą oszusta - czytaj na powiatsuski24.pl
Dodano dnia 28.11.2024, 09:54
Gmina Bystra Sidzina z wyróżnieniem w konkursie Edukacyjna Gmina Małopolski.
W Krakowie, już po raz 15., spotkali się przedstawiciele samorządów, lokalnych ośrodków kultury, a także organizacji pozarządowych, które współorganizowały inicjatywy zgłoszone do konkursu Edukacyjna Gmina Małopolski. Uroczystą galę „Rozwiń swoją Gminę” otworzyła Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Grand Prix „Edukacyjnej Gminy Małopolski 2024” zdobyła gmina Rzepiennik Strzyżewski. Kapituła Konkursowa przyznała również wyróżnienia gminom: Bystra Sidzina, Muszyna oraz Żabno. Nagrodę osobiście odebrali Wójt Gminy Pan Stanisław Tempka, oraz Dyrektor Gminnego  Ośrodka Kultury Bystra-Sidzina Pani Teresa Turowska.

To prestiżowe wyróżnienie jest ogromnym zaszczytem i sukcesem dla naszej społeczności - poinformowały władze gminy Bystra-Sidzina


Cieszę się, że jestem dzisiaj z Państwem na gali „Rozwiń swoją Gminę”. W tegorocznej edycji Konkursu Edukacyjna Gmina Małopolski podkreślamy jak ważne dla kultury jest wspieranie edukacji. To cykliczne wydarzenie, organizowanie od 15 lat przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie sprawiło, że tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski jest coraz bardziej prestiżowy i rozpoznawalny nie tylko na poziomie naszego regionu. Zgłoszone do konkursu inicjatywy pokazują, jak ważną rolę pełnią instytucje kultury w edukacji pozaformalnej. Wskazują także, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu działania. Życzę Państwu dalszych sukcesów we wspieraniu mieszkańców w rozwoju edukacyjnym, społecznym i kulturowym - powiedziała Iwona Gibas z zarządu województwa.



W ramach tegorocznej edycji warto podkreślić fakt współpracy między pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, a instytucjami kultury. Dzięki niej warsztaty zostały przeprowadzone w 54 gminach Małopolski, a skorzystało z nich ponad 500 osób. Małopolanie nie tylko wzbogacili się o umiejętność gromadzenia i budowania swojego Portfolio, ale także o otwartość na wiedzę.

 
Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, instytucja Województwa Małopolskiego. Jego celem jest upowszechnianie i wspieranie idei uczenia się przez całe życie, promocja rozwoju kompetencji Małopolan oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Konkurs angażuje instytucje kultury do tworzenia i promowania postaw oraz działań wspierających edukację różnych grup wiekowych i społecznych na poziomie lokalnym.

Źródłofoto: UMWM




Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image