Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 10.08.2022, 11:58
Juzyna na Holi w Sidzinie
7 sierpnia już po raz dwudziesty trzeci odbyło się spotkanie Górali Babiogórskich, Orawskich i Podhalańskich, na które zaprosił Oddział Związku Podhalan w Sidzinie. 
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w Kaplicy Matki Bożej Opiekunki Turystów na Okrąglicy, pod przewodnictwem proboszcza Parafii św. Mikołaja w Sidzinie, równocześnie Kapelana O/ZP Sidzina, ks. Józefa Bafii. Modlitwie towarzyszyły sztandary Oddziałów Związku Podhalan z OSP Ujazd, OSP Skawica - Sucha Góra, Związku Podhalan w Jordanowie, Związku Podhalan w Bystrej Podhalańskiej i Związku Podhalan w Sidzinie.

Następnie świętowanie przeniosło się na plac obok Schroniska Górskiego na Hali Krupowej.
Schronisko na Hali Krupowej to jedno z bardziej urokliwych schronisk w polskich górach. Po raz pierwszy Juzyna odbyła się tu w 2000 r. Było to podczas pierwszego Światowego Zjazdu Górali. Od tej pory rokrocznie w tym pięknym zwyczaju biorą udział nie tylko członkowie Oddziałów Związku Podhalan, ale również okoliczni mieszkańcy wraz z rodzinami i turyści. Podczas Juzyny podziwiać można góralską muzykę, przyśpiewki i tańce. To okazja, by zwłaszcza młodemu pokoleniu, przekazywać ideę wartości: wiary, kultury, tradycji i obyczaju.

„Juzyna na Holi” była zapoczątkowaniem obchodów Jubileuszu 25-lecia Oddziału Związku Podhalan w Sidzinie. Główne uroczystości zaplanowane zostały na 25 września 2022 r.

źródło: UG Bystra-Sidzina

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image