Dodano dnia 09.01.2018, 14:27
Ostatnie pożegnanie Jana Stokłosy

W miniony piątek pożegnaliśmy Jana Stokłosę - pierwszego Przewodniczącego Rady Gminy Bystra-Sidzina.

4 stycznia 2018 r. w wieku 60 lat zmarł nagle Jan Stokłosa, główny inicjator powstania Gminy Bystra-Sidzina i pierwszy Przewodniczący Rady tej gminy.

Jan Stokłosa, rodowity mieszkaniec Bystrej Podhalańskiej, urodził się w 1958 r. w Jordanowie. W roku 1992, jako radny gminy Jordanów wraz z grupą innych radnych z tego terenu, zainicjował powstanie Gminy Bystra-Sidzina. Był on „motorem napędowym” procesu usamodzielnienia się gminy. Był pierwszym Przewodniczącym Rady tej gminy- pełnił tę funkcję w latach 1992-1998. Uhonorowany odznaką „Za zasługi dla Gminy Bystra-Sidzina” w 2002 r. – na okoliczność 10-lecia istnienia gminy oraz statuetką w uznaniu zasług dla gminy z okazji 25-lecia gminy w 2017 r.

Swoją postawą i wkładem pracy przyczynił się do rozwoju gminy i poprawy warunków bytowych mieszkańców. Zostanie zapamiętany jako współzałożyciel Gminy Bystra-Sidzina.info/foto UG Bystra-Sidzina


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image