Z OSTATNIEJ CHWILI
Kawa z Powiatem - Anna Pituła-Biela. / Wicemarszałek Sejmu RP spotkała się z Młodzieżową Radą Miasta Maków Podhalański / Nowoczesny sprzęt dla szkół w Gminie Jordanów dzięki środkom z KPO / Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 08.12.2016, 12:12
Sidzina: Nowy wóz strażacki dla OSP

Strażacy z OSP Sidzina od 6 grudnia cieszą się nowym pojazdem ratowniczo - gaśniczym. SCANIA p370 kosztowała jednostkę 870 tys. zł.

Nowy pojazd ratowniczo – gaśniczy SCANIA p370 kosztował 870 tys. zł i jak w przypadku druhów z Kukowa, środki na zakup pozyskiwano z różnych źródeł. 100 tys. przekazał Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, a pozostałe 630 tys. zł gmina. Jednak brakuje jeszcze sporo pieniędzy aby zapłacić za nowy nabytek jednostki. Dlatego strażacy chcą środki pozyskać od mieszkańców gminy. Mieszkańcy bardzo chcą pomóc OSP, jednak jeśli zebrane środki będą niewystarczające, gmina dołoży resztę.

Nowy pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów i 500-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę i zestaw do ratownictwa drogowego.

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.